Barikāžu dalībnieka statusa apliecību izsniegšana Aizputē

Barikāžu dalībnieka statusa apliecību izsniegšana Aizputē

Aicinu Aizputes novada iedzīvotājus – 1991.gada barikāžu dalībniekus 2019. gada 1.aprīlī no plkst. 11.00-16.00 Atmodas ielā 16, Aizputes kultūras namā saņemt barikāžu dalībnieka Statusa apliecības. 1991. gada barikāžu dalībnieka apliecība ir dokuments, kas apliecina barikāžu dalībnieka statusu. To var iegūt personas, kas ir reģistrējušās kā barikāžu dalībnieki un saņēmušas kādu no apbalvojuma veidiem – Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu. Ierodoties uz apliecības saņemšanu, līdzi jābūt Piemiņas zīmes apliecībai vai Pateicības rakstam (oriģinālam vai kopijai) un Personu apliecinošam dokumentam (pase vai ID karte).

Aicinu iepriekš pieteikties līdz 29.martam plkst.14:00 zvanot pa tālruni 29879220 Andrim Jankovskim Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietniekam. Plašāka informācija pieejama Aizputes novada mājas lapā www.aizputesnovads.lv

Latvijas Republikas Saeima 2017.gada 22.jūnijā pieņēma likumu “Par 1991.gada barikāžu dalībnieka statusu” un ar likumu noteikts, ka  barikāžu dalībnieka statusu apliecinošu apliecību izsniedz 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība.

2018.gada 20.martā Ministru kabinets pieņēma noteikumus Nr.172 “Noteikumi par 1991.gada barikāžu dalībnieka apliecības paraugu un apliecības izsniegšanas un reģistrācijas kārtību”.

Tie barikāžu dalībnieki, kuri vēl nav reģistrējušies un ieguvuši kādu no apbalvojumiem, Statusa apliecību iegūt nevarēs. Par reģistrēšanās kārtību interesēties 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrībā.

Apliecība paredzēta uzrādīšanai Latvijas Republikas valsts un pašvaldību iestādēs saskaņā ar likumu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieku statusu”. Pašvaldība tiesīga savos saistošajos noteikumos šo apliecību ieguvušajiem barikāžu dalībniekiem var piešķirt sociālās garantijas, dažādas atlaides un atvieglojumus.

 

Par barikāžu dalībnieku reģistrāciju, apbalvošanu un statusa apliecību izsniegšanu.

1)Ja 1991. gada barikāžu dalībnieks vēl nav reģistrējies, bet vēlas. Barikāžu dalībniekus reģistrējam uz šādu iesniegumu pamata (Pielikumā). Iesniegumu var rakstīt jau apbalvots un reģistrēts barikāžu dalībnieks par citiem vēl nereģistrēties barikāžu dalībniekiem. Aizpildītu iesniegumu var ieskenētu sūtīt uz šo e-pastu vai uz 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība Krāmu iela 3, Rīga, LV-1050.

Pēc iesnieguma saņemšanas 6 mēnešu laikā valde izskata iesniegumus un virza Pateicības raksta saņemšanai.

Aicinājumu saņemt Pateicības rakstu barikāžu dalībnieks saņems uz iesniegumā norādīto adresi, kad apbalvošana notiks iespējami tuvāk norādītajai dzīvesvietai.

2) Ja Piemiņas zīme vai Pateicības raksts ir jau piešķirta, tad var saņemt Statusa apliecību.

 

Kas ir statusa apliecība?

  1. gada barikāžu dalībnieka apliecība ir dokuments, kas apliecina barikāžu dalībnieka statusu.

To var iegūt personas, kas ir reģistrējušās kā barikāžu dalībnieki un saņēmušas kādu no apbalvojuma veidiem – Piemiņas zīmi vai Pateicības rakstu.

Apliecība paredzēta uzrādīšanai Latvijas Republikas valsts un pašvaldību iestādēs saskaņā ar likumu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieku statusu”. Pašvaldība tiesīga savos saistošajos noteikumos šo apliecību ieguvušajiem barikāžu dalībniekiem var piešķirt sociālās garantijas, dažādas atlaides un atvieglojumus.

 

Dalīties:

Iepriecini sevi un savus draugus

Iepriecini sevi un savus draugus

Svētkos, kad draugiem dāvinu paštaisītas dāvaniņas, viņi jautā, kur es rodu laiku un idejas tām. Ar idejām  ir pilns internets, vajag tikai meklēt, bet laiku atrodu vakaros, kad apdarīti mājas darbi un negribas skatīties TV. Ziemā vairāk  taisu konfekšu puķes, jo puķes dārzā neaug, bet uz pilsētu braukt negribas. Tā sanāk divi vienā-konfekte  un puķe. Arī darbā gribas iepriecināt savas līnijdeju dejotājas, un tad rodas kāds pārsteigums svētkos. Tieši viņas ierosināja, lai es parādu, kā gatavoju savas konfekšu puķes.

Tāpēc 22.martā plkst.15.00 Dzērves saieta namā gaidīšu ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos un taisīsim kreppapīra un konfekšu puķes.

Mums ir bijušas divas nodarbības – 25.janvārī  no kartona un dzijas veidojām putnus, bet 22.februārī gatavojām puķes no salvetēm un papīra. Katrs bērns savā darbiņā ielika savu sirds siltumu un mīļumu. Katram sanāca putns ar savu raksturiņu un krāsainību, bet puķes pat bija ar savu smaržu.

Liels prieks, ka nodarbībās piedalās visa ģimene-mamma, bērns, brālis un māsa. Tas ir labs stimuls darboties vēl vairāk un rūpīgāk  un iepozēt, jo  patīk taču, ka mamma vai brālis fotografē. Paldies visiem, kas nenobijās un atnāca. Gaidīšu atkal visus 22.martā.

Dzērves saieta nama vadītāja Solvita (mob.tālr. 26331896)

Dalīties:

Čempionāts novusā-REZULTĀTI

Čempionāts novusā

Februārī notika Cīravas pagasta čempionāts novusā. No sievietēm piedalījās tikai divas dalībnieces.  Līga Hartmane izrādījās pārāka par Ingūnu Raboviču. Vīriešiem piedalījās 10 dalībnieki un cīņas bija ļoti sīvas, jo pirmajiem trijiem dalībniekiem finišā bija vienās punktu skaits. Vietu sadalījums tika noteikts pēc papildrādītājiem un tā rezultātā zelta medaļu ieguva Jānis Mednis, sudraba godalga – Aigaram Jurķim un bronzas medaļa – Elmāram Muceniekam. Sešiniekā vel iekļuva Uldis Klauzelis, Ingus Možājevs, Valdis Rabovičs.

 

Pagasta sporta metodiķis – E.Rūtenbergs.

Dalīties:

Sporta aktualitātes Cīravā decembrī

Cīrava – Čempioni.

Novembrī un Decembrī notika Aizputes novada atklātais čempionāts telpu futbolā. Sākumā sešas komandas izspēlēja divu riņķu turnīru, pēc kura rezultātiem notika izslēgšanas spēles. Uzreiz pusfināla iekļuva divas labākās komandas no  turnīra – Cīrava ar 22. punktiem un Pāvilosta ar 21.punktu.

Izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā Apriķi ar 5-1 pieveica Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas reģionālās struktūrvienības komandu, bet Dunalka ar 7-1 sagrāva Rokasbirzi. Pusfinālā Cīrava ar 7-4 pieveica Apriķus, bet Dunalka  ar 3-2 bija pārāka par Pāvilostu, kurai regulārajā turnīrā abas reizes zaudēja. Spēlē par trešo vietu Pāvilosta pēcspēles soda sitienos ar 3-2 uzvarēja Apriķus. Finālā Cīrava ar 7-4 pārliecinoši pieveica Dunalku, kurai regulārajā turnīrā abas spēlēs zaudēja, kuras bija arī vienīgās neveiksmes.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Rignārs Zvirbulis no Cīravas komandas – 28 vārti. Otrā un trešā vietā dunalcnieki –  Jānis Stonis – 20 un Markuss Lagzdiņš – 18 vārti. No Cīravas vēl labāko vārtu guvēju sarakstā iekļuva – Renalts Freimanis (17 ), Juris Kļava (8 ), Kaspars Gutmanis ( 5 ), Helvijs Vīgriezis ( 4 ), Roberts Figoriņš ( 3 ), Elvis Ašmanis ( 3 ).

Ziemassvētku kauss.

25.decembrī Cīravā notika Aizputes un Cīravas pagastu rīkotais Ziemassvētku kausa izcīņas turnīrs telpu futbolā. Piedalījās piecas komandas. Uzvarot visās spēlēs, skaisto kausu izcīnīja komanda no Ventspils – Depo 14. Sudraba medaļas ieguva Cīravas, bet bronzas godalgas – Pāvilostas izlases. Tālākā vietās Rokasbirzs un Dunalkas komandas. Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts Ivo Lākutis no Rokasbirzs. Rezultatīvāko spēlētāju balvas ieguva ventspilnieks Aleksejs Keisels ( 9 vārti ) un Jānis Freimanis no Cīravas komandas ( 7 vārti ). Spēļu rezultāti – Ventspils uzvarēja Cīravu ar 8-5, Dunalku ar 7-6, Rokasbirzi ar 3-1, Pāvilostu ar 4-0. Cīrava uzvarēja Rokasbirzi ar 7-4, Pāvilostu ar 4-2, Dunalku ar 3-0. Pāvilosta ar 2-1 uzvarēja Dunalku un cīnījās neizšķirti ar Rokasbirzi 1-1. Rokasbirzs – Dunalka 2-2.

Zolīte.

Šogad jau 21. Reizi notika Cīravas Ziemassvētku ceļojošā kausa izcīņa zolītē. Piedalījās 11 dalībnieki.  Ceļojošo kausu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Arnis Akots ( 31 p.  +52 ). Tālākās godalgotās vietās – Egils Rūtenbergs ( 28 p. +46 ), Juris Kļava ( 27 p. + 22 ), Mārtiņš Alfuss ( 23 p. +55 ).

RIČU – RAČU.

Decembrī Cīravā notika Ziemassvētku ceļojošā kausa izcīņa spēlē Riču – Raču, kas vienlaicīgi bija arī 10. Noslēdzošā kārta 2018. gada čempionātam.

Vienpadsmit dalībnieku konkurencē,  ar izcīnītiem 22. Punktiem, Ziemassvētku kausu uz gadu glabāšanā ieguva Maija Pētersone. Nākošajās  gadalgotajās  vietās  ierindojās Inga Liebus un Haralds Dobelis.

  1. gada Cīravas pagasta čempionātā uzvarēja liepājnieks Uldis Dobelis ( 162 p.). Sudraba medaļa iepriekšējā gada uzvarētājai Lindai Liepiņai ( 156 p. ), bet bronzas godalga Spodrai Dīķei ( 154 p. ). Tālākajās vietās – E.Rūtenbergs ( 152 p. ), Kr. Zaharāne ( 140 p. ),  S.Štrāle (136 p. ), M.Pētersone ( 134 p. ), R.Bērziņš ( 126 p. ), M.Dobele ( 114 p. ), L.Šukuleja ( 114 p. ), I.Liebus ( 112 p. ), H.Dobelis ( 112 p. ).

Noslēgumā tika atzīmēti spēlētāji dažādās Riču – Raču nominācijās. Visvairāk reižu pretiniekus kāva – U.Dobelis ( 601 reizi ), E.Rūtenbergs ( 442 ), L.Liepiņa ( 430 ). Visvairāk reižu tika kauti – U.Dobelis ( 521 ), E.Rūtenbergs ( 429 ), Kr. Zaharāne ( 415 ).Vismazāk savus pretiniekus kāva M.Pētersone,M.Dobele un S.Dīķe.Visvairāk ( 28 punktus ) kādā no kārtām izcīnīja S.Štrāle. Ar 26. Puktiem sekoja Kr.Zaharāne un R.Bērziņš.  Triju ceļojošo kausu izcīņās vislabāk veicās U.Dobelim, L.Liepiņai un M.Dobelei.

 

Cīravas sporta metodiķis – E.Rūtenbergs.

Dalīties:

Cīravas čempionāts zolītē

Ar decembra mēnesī sākās  atklātais Cīravas pagasta čempionāts zolītē. Čempionāts noritēs no decembra līdz aprīlim, izspēlējot sešas kārtas, no kurām katram dalībniekam vērtēs piecas labākās.

Pirmajā kārtā pirmājā vietā Dairis Draugs ( Cīrava 26 p. + 94).

Tālākās godalgotās vietās Ivars Bražis ( Aizpute 25 p. + 53),

Raitis Auziņš  ( Apriķi 25 p. + 47),

Kārlis Fricsons ( Cīrava 24 + 3),

Valdis Odiņš ( Aizpute  22 p. + 14)

un  Vilnis Trumsiņš ( Apriķi  21 p. – 3).

Otrajā kārtā uzvara Valdim Odiņam (26 p. +40).

Tālāk  Raitis Auziņš ( 24 p. + 61),

Egils Rūtenbergs ( Cīrava  24 p, +57),

Aldis Jansons ( Cīrava 24 p. +54),

Romualds Vaitelis (Apriķi 21 p. +40).

Kopvērtējumā pēc divām kārtā vadībā Raitis Auziņš – 49 punkti, Valdis Odiņš – 48 punkti un Egils Rūtenbergs – 44 punkti.

Dalīties:

CĪRAVAS MEŽAPARKA BEBRU TAKAI LIELAIS JĒKABS

CĪRAVAS MEŽAPARKA BEBRU TAKAI

LIELAIS JĒKABS

  1. novembrī svinīgā gaisotnē Kuldīgā pulcējās tūrisma nozares pārstāvji no visas Kurzemes, lai kopā suminātu apbalvojuma “Lielais Jēkabs” ieguvējus. Katrā no sešām nominācijām konkurenci uzturēja vismaz divi no Liepājas un tuvējo novadu tūrisma uzņēmumiem vai objektiem, un tas vainagojies panākumiem – uz mūspusi ceļo veselas trīs balvas.


Nominācijā “Pārgājienu taka Kurzemē 2018” uzvaru ieguva “Bebru taka” Cīravas mežaparkā, kas atklāta pirms diviem gadiem. Apmēram 3,5 kilometru garumā skaisto dabas skatu cienītāji var vērot Durbes upes krastus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes, kā arī bebru pastrādātos nedarbus. “Bebru taka” labiekārtota ar aktīvās atpūtas elementiem, šūpolēm un skatu platformām.

Par labāko “Dizaina naktsmītni Kurzemē” šogad atzīta Liepājas tirdzniecības kanāla malā esošā viesnīca “Promenade Hotel”, kas nu jau desmit gadu apmeklētājus lutina ar izsmalcinātu dizainu, apvienojot senatnīgo ar mūsdienīgo.

Savukārt kā vērtīgākais “Piedāvājums labsajūtai un veselībai Kurzemē 2018” nosauktas vingrošanas nodarbības Liepājas pludmalē, kas bez maksas ikvienam interesentam sniedz iespēju izkustēties Baltijas jūras krastā.

Nominācijā “Ēdināšanas uzņēmums ar stāstu Kurzemē 2018” uzvarējis “Pilsberģu krogs” Jūrkalnē, kā “Dižais skats Kurzemē 2018” nosaukts skats no kalna “Lemberga hūte” Ventspilī, savukārt labākās “Degustācijas Kurzemē 2018” titulu ieguvusi vīna darītava “Abava” Tukuma novadā.

Kā ik gadu, žūrija apbalvoja cilvēku, kas devis dižu ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā. Šogad apbalvojumu saņēma gide Iveta Rīvāne no Ventspils.

 

Publikācija no https://www.liepajniekiem.lv/zinas/kulturvide/kultura/tris-jekabi-no-sesiem-227363

 

Video : https://www.draugiem.lv/tvskrunda/gallery/?pid=453403532

Dalīties:

Pateicība par uzticību mūsu bibliotēkai Latvijas simtgadē

 

Pateicība par uzticību mūsu bibliotēkai Latvijas simtgadē

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, mūsu bibliotēka vēlējās apsveikt savus ilggadējos bibliotēkas lasītājus šajā svētku reizē. Par dāvanām, mums par patīkamu pārsteigumu, parūpējās kuldīdznieks Ivars Freibergs (ar pseidonīmu Jānis Mucenieks), nosūtot bibliotēkai  12 savas grāmatas “Neticamais stāsts par Vārtājas brīnummeiteni jeb Neapmācītā zaldāta piedzīvojumi” eksemplārus.

Freiberga kungs savā grāmatā ir izstāstījis savu dzīves stāstu, tas saistās ar Kazdangas tehnikumu, dienestu armijā un savu dzimto vietu Vārtavu. Īpaša vieta grāmatā ir atvēlēta tiem cilvēkiem, ar kuriem Ivars 1958. gadā kopīgi absolvēja tehnikumu. Katrā grāmatas eksemplāra ir ielīmēta 2018. gada 21. maija publikācija no laikraksta “Kurzemnieks”, kurā Ivars Freiberga dalās savās spilgtākajās Latvijas simtgades atmiņās, daļa mīlestības ir apliecināta arī Cīravai.

Ar grāmatas dāvinājumu par ilggadēju uzticību mūsu bibliotēkai Latvijas simtgades gadā sveicam Lidiju Brašu, Veltu Uželi, Brigitu Špudi, Osvaldu Ķeri, Sigutu Puguli, Baibu Kuļtenko, Ēriku un Ivaru Skreiverus, Mudīti un Haraldu Dobeļus, Māru un Albertu Štrausus, Daci Gūtmani-Vilčinsku un Andri Vilčinski, Regīnu Grundmani un Inesi Prūsi, Dairu un Guntaru Ziediņus.

 

 

Dalīties:

Godināsim mūsu cilvēkus.

Godināsim mūsu cilvēkus

 

16.novembrī – Cīravas kultūras namā Valsts svētku svinīgā pasākumā tiks pasniegti Cīravas pagasta pārvaldes apbalvojumi pagasta ļaudīm.

Cīravas pagasta pārvaldes apbalvojumu pasniegšanas mērķis ir:

1) rosināt Aizputes  novada Cīravas pagasta iedzīvotājus un iedzīvotāju grupu, dažādu biedrību un organizāciju, iestāžu un uzņēmumu darbiniekus strādāt aktīvi un radoši pagasta attīstībai, iesaistīties pagasta sabiedriskās dzīves norisēs, kā arī dot lielāku ieguldījumu Cīravas pagasta izaugsmē, pozitīva tēla veidošanā.

2) izteikt Cīravas pagasta pārvaldes pateicību par sasniegumiem dažādās nozarēs un par nozīmīgu ieguldījumu pagasta attīstībā.

Apbalvojumi var tik piešķirti šādās nominācijās: Izglītībā, kultūrā, sportā, tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā un sociālā aprūpē, sabiedriskajā darbībā un par mūža ieguldījumu  Cīravas pagastā, kā arī citā neminētā jomā.

Lai pieteiktu savu kandidātu ir jāizpilda pieteikuma anketa. Anketas pieejamas  Cīravas pagasta pārvaldē un tās mājaslapā www.cirava.lv, Cīravas pagasta bibliotēkā, Cīravas kultūras namā, Dzērves Saieta namā. Anketas var iesniegt Cīravas pagasta pārvaldē, Cīravas pagasta bibliotēkā, Cīravas kultūras namā, Dzērves Saieta namā, e–pastā: padome@cirava.lv

Anketa—>iesniegums_apbalvojumam

Ar pilnu noteikumu nolikumu var iepazīties Cīravas pagasta pārvaldes mājas lapā www.cirava.lv

Nolikums—> Apbalv not 2018

Ierosinājumus par apbalvojumu  piešķiršanu var iesniegt Cīravas pagasta pārvaldei līdz 2018. gada 20.oktobrim.

Aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un  godināsim tos mūsu cilvēkus, kuri veic nesavtīgu darbu Cīravas sabiedrības un pagasta labā ar patiesu prieku un  mīlestību!

 

Cīravas pagasta pārvalde

Dalīties:

Ar autortiesībām aizsargāts attēls