GODINĀSIM MŪSU CILVĒKUS

Godināsim mūsu cilvēkus

 

14.novembrī – Cīravas kultūras namā, Valsts svētku svinīgā pasākumā tiks pasniegti

Cīravas pagasta pārvaldes apbalvojumi mūsu pagasta ļaudīm.

Cīravas pagasta pārvaldes apbalvojumu pasniegšanas mērķis ir:

1) rosināt Aizputes novada Cīravas pagasta iedzīvotājus un iedzīvotāju grupu, dažādu biedrību un organizāciju, iestāžu un uzņēmumu darbiniekus strādāt aktīvi un radoši pagasta attīstībai, iesaistīties pagasta sabiedriskās dzīves norisēs, kā arī dot lielāku ieguldījumu Cīravas pagasta izaugsmē, pozitīva tēla veidošanā.

2) izteikt Cīravas pagasta pārvaldes pateicību par sasniegumiem dažādās nozarēs un par nozīmīgu ieguldījumu pagasta attīstībā.

Apbalvojumi var tik piešķirti šādās nominācijās: Izglītībā, kultūrā, sportā, tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā un sociālā aprūpē, sabiedriskajā darbībā un par mūža ieguldījumu Cīravas pagastā, kā arī citā neminētā jomā.

Lai pieteiktu savu kandidātu ir jāizpilda pieteikuma anketa. Anketas pieejamas Cīravas pagasta pārvaldē un tās mājaslapā www.cirava.lv, Cīravas pagasta bibliotēkā, Cīravas kultūras namā, Dzērves Saieta namā.

Anketas var iesniegt Cīravas pagasta pārvaldē, Cīravas pagasta bibliotēkā, Cīravas kultūras namā, Dzērves Saieta namā, e–pastā: padome@cirava.lv

Ar pilnu noteikumu nolikumu var iepazīties Cīravas pagasta pārvaldes mājas lapā www.cirava.lv

Ierosinājumus par apbalvojumu piešķiršanu var iesniegt līdz 2020. gada 31.oktobrim.

Aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un godināsim tos mūsu cilvēkus, kuri veic nesavtīgu darbu Cīravas sabiedrības un pagasta labā ar patiesu prieku un mīlestību!

Nolikums 2020

Pieteikuma anketa

 

Dalīties:

”Optikas” īpašais piedāvājums!

”Optikas” īpašais piedāvājums – bezmaksas redzes pārbaude

ar iespēju iegādāties optiskās brilles!!!

  1. gada 30. septembrī,

plkst. 10:00

CĪRAVAS BIBLIOTĒKĀ

bezmaksas redzes pārbaudē ietilpst;

 

  • Acs funkciju izmeklēšana – abu acu kopredzes noteikšana, vadošās acs
  • noteikšana, redzes funkciju pārbaude tuvumā.
  • Redzes asuma noteikšana .
  • Acs struktūru novērtēšana, lai laikus varētu pamanīt dažādu acs saslimšanu pirmssākumus
  • Esošo briļļu stipruma noteikšana.
  • AR MŪSU RECEPTI LABAS ATLAIDES RĀMĪŠU KOLEKCIJĀM!!!
  • Brilles pēc pasūtījuma
  • Acu spiediena mērījums ar bezkontakta tonometru – 5.00 Eiro

 

(Glaukomas savlaicīgai atklāšanai, klientiem pēc 40 gadu vecuma  acu spiedienu rekomendējam mērīt vismaz reizi gadā).

 

 

 

Lūdzam reģistrēties laicīgi!  Tel: 20411444

 

REĢISTRĀCIJA: Darba dienās no 09.00-16.00

Sestdienās no 11.00-14.00

Dalīties:

Īstenots projekts “Reizēm ķeram arī zivis”

Īstenots projekts “Reizēm ķeram arī zivis”

Pagājušajā nedēļā biedrība „Mednieku klubs „Avots”” pabeidza darbu pie projekta “Reizēm ķeram arī zivis”. Tas draudzīgi iekļaujas kopīgajā ainavā ar mākslinieka Imanta Liepiņa apgleznoto namiņu pie Cīravas centra dīķa.

Ar biedrības biedru kopīgiem pūliņiem un brīvprātīgo atbalstu 12. augustā dīķmalas teritorijā tika uzstādīta koktēlnieka Gata Selderiņa veidotā skulptūru grupa. Par Aizputes novada domes projekta konkursā iegūto finansējumu ir izveidota atraktīva un izteiksmīga koka skulptūra “Makšķernieks Jančuks”. Tajā attēlots mazs zēns –  makšķernieks, kurš cenšas izvilkt  lomu savam draugam kaķim. Skulptūra ir uzstādīta atbilstoši paredzētajiem noteikumiem, labiekārtota projekta īstenošanai paredzētā vieta.

Ir realizēts vēl viens Aizputes novada domes izsludinātā  konkursa atbalstītais projekts. Cīravā atkal par vienu skaisti sakoptu vietu vairāk.

Dalīties:

Makšķerēšanas sacensības

Sestdien, 15. Augustā Cīravā notika pagasta spartakiāde makšķerēšanā. Četru stundu laikā Linards Zēbergs no Cīravas dīķa laukā dabūja 4,2 kg lielu lomu un pārliecinoši šogad bija labākais. Sudraba medaļu ar 1.940 kg  ieguva Ainārs Kaibe, bet bronzas godalga – Līgai Ķerei ar 1.906 kg lielu lomu. Līga arī izzvejoja lielāko karpu ( 706 grami ) un  līni ( 1110 grami ). Savukārt Linardam tika brangākais breksis – 992 grami.

 

Cīravas pagasta sporta metodiķis – Egils Rūtenbergs.

Dalīties:

Zolītes rezultāti

Zolīte

Šogad ar nokavēšanos notika divi no trim turnīriem zolītē. Šogad Lieldienu ceļojošā kausa izcīņa notika tikai maija beigās, kur ļoti pārliecinošu uzvaru izcīnīja Aigars Kļava ( 44 p.  + 73 ). Sudraba godalgu ieguva Aldis Jansons ( 30 p. +21 ), bet bronzas medaļa – Jurim Kļavam ( 25 p. +12 ).

  1. jūnijā Līgo ceļojošā kausa izcīņā pārliecinoši uzvarēja Agnis Birznieks ( 32 p. +131 ). Tālākās godalgotās vietās Mārtiņš Alfuss ( 28 p. +34 ), Aigars Kļava ( 26 p. + 19 ) un iepriekšējā gada čempions Kārlis Fricsons ( 22 p. + 13 ).

Jūlijā ar trīs mēnešu nokavēšanos notika Ulda Alfusa piemiņas ceļojošā kausa izcīņa zolītē. Otro reizi pēc kārtas labākais bija Agnis Birznieks ( 33 p. + 101 ). Tālākās gadalgotās vietās – Salvis Žīgurs ( 31 p. + 37 ), Aigars Kļava ( 28 p.  + 30 ), Mārtiņš Alfuss ( 27 p. – 4 ), Arturs Martinsons ( 26 p.  + 23), Raitis Auziņš ( 25 p. +38 ).

Šogad ātrāk sāksies arī Cīravas pagasta čempionāts zolītē.

 

Sporta metodiķis Egils Rūtenbergs.

Dalīties:

Pasākumu cikla “KultūrPunkts”,“Satikšanās” otrā sērija

Iedvesmas stāsts.

Karīna Tatarinova un Roberts Dinters.

2020.gada 26.jūlijā 16:00 Cīravas ūdensdzirnavās visi interesenti ir aicināti uz pasākuma “Satikšanās” otro sēriju, kurā būs iespēja dzirdēt aktrises un dziedātājas Karīnas Tatārinovas un mūziķa Rolanda Dintera iedvesmas stāstu. Karīna ir teātra un kino aktrise, Liepājas Radio Teātra darītāja, brīvo laiku velta mūzikai, ceļošanai un sunim. Jau vairākus gadus muzicē kopā ar ģitāristu Robertu Dinteru – instrumentālās postroka grupas ILLA un Ivo Fomina, kā arī citu muzikālo projektu mūziķi. Pēc sarunas mākslinieki sniegs mazā formāta koncertu.

“Satikšanās” mērķis ir veicināt personīgas tikšanās ar dažādām panākumus guvušām personībām, kuru dzīvesstāsti klausītajiem sniegtu emocionālu atbalstu un iedvesmu savu mērķu un ieceru realizēšanā. Uz pasākumu īpaši ir gaidīti jaunieši,  kā arī visi citi, kas vēlas uzzināt ko vairāk par uzaicinātajiem viesiem, aizvadīt saturiski vērtīgu un skaistu svētdienas pēcpusdienu.

Notikums norisinās pasākumu cikla “KultūrPunkts” ietvaros. “KultūrPunkts” ir pieturas punkts, kurā līdz septembra vidum nedēļas nogalēs būs iespēja apskatīt Latvijā un starptautiski atzītu mākslinieku darbus, noklausīties panākumus guvušu dažādu profesiju pārstāvju iedvesmas stāstus, izlasīt kādu no mazās lasītavas grāmatām, vai vienkārši patverties no karstās saules, vai lietus, iemalkojot kafiju. “KultūrPunkta” darba laiki ir sestdienās no pulkst. 11:00-20:00 un svētdienās no 12:00-18:00.

 

Lai uzzinātu vairāk par gaidāmajiem pasākumiem, sekojiet līdzi informācijai: https://www.facebook.com/citaabra/

 

Organizē: Biedrība “Cita Abra”

Biedrību “Cita Abra” veido Cīravas iedzīvotāju, mākslas un kultūras aktīvistu grupa sadarbībā ar Cīravas pagasta pārvaldi. Biedrība ir radusi domu biedrus kultūras un mākslas pasaulē Latvijā un arī ārpus tās. Ideja par šādas biedrības dibināšanu dzimusi 2013.gada nogalē Pēterim Brīniņam nonākot Cīravas ūdens dzirnavās, kas celtas 1881.gadā. Kopš tā laika tiek realizēta vīzija par iespēju platformu – Jauniešu neformālās izglītības, kultūras un mākslinieku rezidenču centru. Biedrība “Cita Abra” ir dibināta ar tiešu  mērķi veicināt kultūras attīstību Cīravā un ārpus tās.

 

Viss “KultūrPunkta” piedāvājums ir par ziedojumiem, kas būs liels atbalsts biedrības “Cita Abra” turpmākajai darbībai.

Īpašs paldies iesaistītajiem programmas dalībniekiem un Cīravas vietējiem uzņēmējiem par sniegto atbalstu.

 

Dalīties:

“KultūrPunkts” Cīravas ūdensdzirnavās.

“KultūrPunkts” Cīravas ūdensdzirnavās.

 

27.jūnijā biedrības “Cita Abra” mājvietā – Cīravas ūdensdzirnavās –  durvis ir vēris vaļā  “KultūrPunkts” – pieturas punkts, kurā līdz septembra vidum nedēļas nogalēs būs iespēja apskatīt Latvijā un starptautiski atzītu mākslinieku darbus, noklausīties panākumus guvušu dažādu profesiju pārstāvju iedvesmas stāstus, izlasīt kādu no mazās lasītavas grāmatām, vai vienkārši patverties no karstās saules, vai lietus, iemalkojot kafiju. “KultūrPunkta” darba laiki ir sestdienās no pulkst. 11:00-20:00 un svētdienās no 12:00-18:00.

 

“KultūrPunkta” gaitas ir ievadījusi fotogrāfes Ineses Kalniņas personālizstāde «Stihija. Vīrietis». Izstāde turpina fotogrāfes vairāku gadu garumā veidoto ciklu «Brīvās robežas». Tās ir melnbaltas fotogrāfijas, kuru galvenais varonis ir kails vīrietis. Izstāde būs pieejama apskatei nedēļas nogalēs līdz 19.jūlijam.

 

Turpmāk “KultūrPunkta” ietvaros būs iespēja apskatīt keramiķe Pārslas Vekmanes, tekstilmākslinieces Ingas Brīniņas, gleznotājas Katrīnas Avotiņas un fotogrāfa Didža Grozdza izstādes. Kā arī četrās svētdienās noklausīties iedvesmas stāstus, kurus veidos bioloģiskās lauksaimniecības eksperte Lāsma Ozola, apģērbu veikala un modes zīmola “Amoralle” īpašniece Inese Ozola, aktrise un dziedātāja Karīna Tatarinova un mūziķis  Roberts Dinters. Atšķirīgās personības dalīsies savos personīgajos dzīves notikumos, kuru gaitā katrs ir spējis sasniegt savus mērķus un turpina to darīt arī šobrīd.

Lai uzzinātu vairāk par gaidāmajiem pasākumiem, sekojiet līdzi informācijai: https://www.facebook.com/citaabra/

 

Organizē: Biedrība “Cita Abra”

Biedrību “Cita Abra” veido Cīravas iedzīvotāju, mākslas un kultūras aktīvistu grupa sadarbībā ar Cīravas pagasta pārvaldi. Biedrība ir radusi domu biedrus kultūras un mākslas pasaulē Latvijā un arī ārpus tās. Ideja par šādas biedrības dibināšanu dzimusi 2013.gada nogalē Pēterim Brīniņam nonākot Cīravas ūdens dzirnavās, kas celtas 1881.gadā. Kopš tā laika tiek realizēta vīzija par iespēju platformu – Jauniešu neformālās izglītības, kultūras un mākslinieku rezidenču centru. Biedrība “Cita Abra” ir dibināta ar tiešu  mērķi veicināt kultūras attīstību Cīravā un ārpus tās.

 

Viss “KultūrPunkta” piedāvājums ir par ziedojumiem, kas būs liels atbalsts biedrības “Cita Abra” turpmākajai darbībai.

Īpašs paldies iesaistītajiem programmas dalībniekiem un Cīravas vietējiem uzņēmējiem par sniegto atbalstu.

Dalīties:

Lai acīm prieks!

 

Lai acīm prieks!

 

Tāds nosaukums tika dots NVO „Cīravas pagasta attīstības biedrība” projektam, kurš tika iesniegts un  atbalstīts  Aizputes novada domes biedrību un nodibinājumu projektu konkursā 2020.gadā.

Projekta mērķis bija sakārtojot un ar sienu gleznojumiem padarot vizuāli pievilcīgu PII „Pīlādzītis” bijušās katlu mājas ēku, uzlabot ikdienas gaitu un brīvā laika pavadīšanas kvalitāti Cīravas pagastā.

Lai varētu uzsākt darbu pie sienu apgleznošanas, tika veikta ēkas fasādes nokritušā apmetuma atjaunošana un bojāto koka daļu nomaiņa jumta vēja kastēm un korei. Pēc nepieciešamo darbu un materiālu izvērtējuma mums savu atbalstu arī šogad nodrošināja pagājušā gada projekta „Drošs tilts pagasta iedzīvotājiem un viesiem.” sadarbības partneris un atbalstītājs SIA „Termīts – C” valdes loceklis Jānis Blikerts.

Sienu apgleznošanu veica mākslinieks Imants Liepiņš.  Mākslinieka izvēle nebija nejaušība. I. Liepiņš ir radījis sienu gleznojumus vairākām pirmsskolas iestādēm un Grobiņas doktorātam. Ir vairāku bērnu grāmatu ilustrāciju autors, un viņa darba stils ir ļoti piemērots, lai radītu sienu gleznojumus ēkai, kura atrodas tik tuvu bērnudārzam.

Sakārtojot un padarot šo ēku vizuāli pievilcīgu no ārpuses, pastāv iespēja, ka tā varētu iegūt arī reālu pielietojumu, tajā izveidojot dabas izzinošu istabu, darbnīcu vai tamlīdzīgi.

Un nenoliedzami – acīm prieks!

Projekta “Lai acīm prieks!” vadītāja

S.Braša

Dalīties:

Ar autortiesībām aizsargāts attēls