Līdz 25. janvārim pagarina drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai

Vēl līdz 25. janvārim valdības pagarinātie drošības pasākumi aizvien būs vērsti uz to, lai ikviens no mums satiktu pēc iespējas mazāk citu cilvēku ārpus savas mājsaimniecības. Covid-19 izplatība Latvijā vēl joprojām turpinās, tāpēc vēl nav iespējams mazināt piesardzību.

Valdība šodien, 7. janvārī, lēma veikt grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, vēl līdz 25. janvārim pagarinot šobrīd spēkā esošos drošības pasākumus. Vienlaikus veiktas izmaiņas atsevišķos aspektos, piemēram, līdz 22. janvārim pagarināts ziemas brīvlaiks 1. – 4. klašu skolēniem. Tāpat noteikts, ka mājsēde no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 jāievēro naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.

Kādi drošības pasākumi būs spēkā vēl līdz 25. janvārim, lai mazinātu iespējamo kontaktu skaitu?

Izglītībā:

 •   Līdz 22. janvārim 1. – 4. klašu skolēniem būs pagarināts ziemas brīvlaiks.
 •   5. – 12. klašu skolēni no 11. janvāra mācīsies attālināti.
 •   Klātienē drīkstēs notikt klīniskā prakse rezidentūrā un praktiskās nodarbības 6. studiju gada medicīnas studentiem, lai sniegtu atbalstu slimnīcām.
 •   Klātienē darbosies speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.
 •   Citas praktiskās nodarbības (arī individuāli) iespējamas tikai attālināti. Arī profesionālajā un augstākajā izglītībā, dažādos kursos utml. nodarbības drīkstēs notikt tikai attālināti.
 •   Interešu izglītība un dažādi mēģinājumi arī drīkstēs notikt tikai attālināti.

Sportā:

 •  Tāpat kā līdz šim amatieru sporta treniņi drīkstēs notikt tikai ārpus telpām (līdz 10 cilvēkiem, neizmantojot ģērbtuves). Tas nozīmē, ka sporta klubi neuzņems klientus iekštelpās – nestrādās trenažieru zāles un nevarēs doties uz klubu trenēties individuāli.

Kultūrā:

 •   Nestrādās izstāžu vietas un citas kultūrvietas, kā arī nedrīkstēs organizēt gadatirgus.
 •   Bibliotēkas drīkstēs izsniegt grāmatas uz mājām.
 •   Apmeklētājiem būs slēgtas muzeju iekštelpas, bet turpinās darboties muzeju brīvdabas teritorijas, kurās būs jānodrošina cilvēku vienvirziena kustību, jānovērš cilvēku plūsmu sastapšanās un jānodrošina vismaz 2 metru distancēšanās. Ar šādiem nosacījumiem darboties varēs arī dabas takas.

Pakalpojumi:

 •   Nestrādās visa skaistumkopšanas nozare (tajā skaitā arī frizieri).
 •   Sporta inventāra nomas pakalpojumus drīkstēs sniegt tikai ārpus telpām.
 •   Nenotiks fotosesijas un netiks sniegti citi foto pakalpojumi, izņemot foto dokumentiem.
 •   Nenotiks dzinējmedības.

Šie pakalpojumi ierobežoti, vērtējot vairākus aspektus: vai pakalpojumu sniedz ilgāk par 15 minūtēm (kopā ar laiku uzgaidāmajā telpā), vai ir tiešs cilvēku kontakts pakalpojumu sniegšanas laikā, vai ir iespējams lietot sejas masku (piemēram, pie kosmetologa un fotosesijās nelieto) un lielāko uzsvaru liekot uz kritēriju, vai bez šī pakalpojuma uz laiku cilvēks var iztikt. Mērķis ir samazināt cilvēku skaitu, ko ikdienā satiekam.

Tirdzniecībā:
Vēl līdz 25. janvārim būs pagarināts esošais tirdzniecības režīms. Vienlaikus valdība lēma paplašināt tirdzniecībā pieejamo preču sarakstu, iekļaujot tajā arī preces, kas nepieciešamas ziemas apstākļos. Tas nozīmē, ka vēl līdz 25. janvārim klātienē darbosies tikai:

 •   aptiekas (tajā skaitā veterinārās aptiekas)
 •   ​optikas preču veikali;
 •   degvielas uzpildes stacijas;
 •   tirdzniecības vietas, kurās drīkst tirgot šādas preču grupas:
  •     pārtikas preces;
  •     higiēnas preces;
  •     pirmās nepieciešamības saimniecības preces;
  •     mobilo telefonu priekšapmaksas kartes;
  •     tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to šķidrumus;
  •     dzīvnieku barību un preces;
  •     preses izdevumus;
  •     sabiedriskā transporta biļetes;
  •     mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus;
  •     mājražotāju lauksaimniecības produkciju;
  •     ziedus.

Detalizēts tirdzniecībā atļauto preču saraksts pieejams te: https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/lidz-25-janvarim-pagarina-drosibas-pasakumus-covid-19-ierobezosanai                   

Papildus norādām, ka preču tirdzniecība internetā nav ierobežota.

Vienlaikus tirdzniecības vietām joprojām būs jāievēro stingras prasības: vienam apmeklētājam būs jānodrošina ne mazāk kā 15 m2 no pieejamās telpu platības (neskaitot platību, ko aizņem plaukti, iekārtas utml.), apmeklētāju veikalā nedrīkstēs būt vairāk kā pieejamo ratiņu/groziņu, savukārt uz veikalu drīkstēs tikai pa vienam (līdzi drīkst nākt bērni līdz 12 gadu vecumam).

Darba vietās:

 • Tāpat kā līdz šim ikvienam, kuram darba specifika atļauj strādāt attālināti no mājām, tas ir jādara. Darba devēja pienākums ir to nodrošināt. Šie nosacījumi attiecas gan uz valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, gan privātiem uzņēmumiem. Tas nozīmē, ka klātienē strādās, piemēram, pārdevēji, šoferi, krāvēji, policisti, ugunsdzēsēji, apsardzes darbinieki, radio un televīzijas raidījumu diktori un operatori, mediķi un citi, bet ne, piemēram, biroja darbinieki.

Vienlaikus rīkojumā precizēts, ka ārkārtējās situācijas laikā nepilngadīgiem bērniem ir tiesības satikt klātienē vecākus, kuri dzīvo citur.

Valdība arī vienojās, ka mājsēde no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 jāievēro naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Šajā laikā cilvēki ārpus mājas var būt tikai neatliekamas nepieciešamības dēļ, piemēram, lai dotos uz darbu vai ārstniecības iestādi. Obligāti ir jāaizpilda pašapliecinājums, norādot savus personas datus un pārvietošanās iemeslu. Līdzi jābūt pasei vai ID kartei. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.

Pilns rīkojuma teksts būs publiski pieejams pēc tā publicēšanas Latvijas Vēstnesī.

 

Dalīties:

Organismam un veselībai vērtīgie mikrozaļumi jeb “dzīvie vitamīni” tepat Cīravā!!!

Kas ir “Mikrozaļš”?

Organismam un veselībai vērtīgie mikrozaļumi jeb “dzīvie vitamīni” tepat Cīravā!!!
ĒDAM veselīgi un Atbalstam mūsu jaunos un apņēmīgos cilvēkus.
Vairāk par zaļumiem un piegādi zvanīt 27867762.
Sīkāku informāciju par vērtīgajiem “mikrozaļumiem” vari apskatīt šeit:https://www.facebook.com/Mikroza%C4%BC%C5%A1…/

Dalīties:

Pirmā mēbeļu audzētava Latvijā – tepat Cīravā

Cīravas pagastā šajā gadā darbu uzsākusi pirmā ekoloģiski radītu dizaina priekšmetu un mēbeļu audzētava

Latvijā MEŽA DIZAINA DĀRZS.

Tas ir dārzs, kurā uzmanīgi kopjot un veidojot katru stādu, aug gatavas viengabala mēbeles. Ideja aizgūta no profesionāliem mēbeļu audzētājiem Lielbritānijā. Lai audzētavu varētu atvērt publiskai apskatei, tās veidotāji, Uldis un Katrīna Šmiti, uzsākuši pūļa finansējuma kampaņu portālā projektubanka.lv, kur ikviens pēc savām iespējām aicināts atbalstīt šo projektu ieguldot 5, 10 vai vairāk Eur un pretī saņemot kādu atlīdzību jeb “labumu”. Ieguldīt iespējams vien 90 dienas un, gadījumā, ja projekts savu mērķi šo dienu laikā nesasniedz, ikvienam ieguldītājam tiek atgriezta ieguldītā summa.

Vairāk par projektu paši tā veidotāji stāsta šeit: https://projektubanka.lv/projects/meza-dizaina-darzs

Dalīties:

Svētku sezonā jāievēro klusuma periods, samazinot kontaktus un atturoties no kopīgām svinībām un tirdzniecības vietu apmeklēšanas

Gada nogales svētku sezonā ikviena Latvijas iedzīvotāja apzinīga rīcība un izvairīšanās no klātienes kontakta ar cilvēkiem ārpus savas mājsaimniecības būs izšķiroša kopējā cīņā ar Covid-19. Ziemassvētku priekšvakars tuvojas, inficēto skaitam pārsniedzot 1000 cilvēku dienā, sarūkot iespējām saņemt ārstniecības pakalpojumus un zaudējot arvien vairāk cilvēku dzīvību cīņā ar Covid-19 slimību.

Ceturtdien, 17. decembrī, Ministru kabinets apstiprināja papildu ierobežojumus rīkojumā “Par ārkārtējo situāciju”, aicinot cilvēkus svētkus svinēt tikai savas mājsaimniecības ietvaros, apzināti izvairoties no ciemošanās neatkarīgi no kopējā cilvēku vai mājsaimniecību skaita. Līdz 11. janvārim spēkā paliek nosacījums, ka visi publiski un privāti pasākumi ir aizliegti un atcelti, izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros.

Ministru kabinetā apstiprinātie precizējumi drošības pasākumos svētku sezonai neierobežo pārvietošanās brīvību. Sabiedriskais transports turpinās kursēt un cilvēki tiek aicināti izmantot iespēju pavadīt laiku svaigā gaisā, dodoties dabā.

Svētku sezonā tirdzniecības vietās klātienē varēs iegādāties pārtiku, saimniecības preces, higiēnas preces, barību un preces dzīvniekiem, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, sejas maskas un citus individuālās aizsardzības līdzekļus, kā arī ziedus un Ziemassvētku eglītes. Šie nosacījumi stāsies spēkā jau 19. decembrī un būs spēkā līdz 11. janvārim.

Darbu ierastā režīmā turpinās aptiekas, tai skaitā veterinārās, optikas preču veikali un degvielas uzpildes stacijas. Tirdzniecībai, izmantojot attālinātus risinājumus, piemēram, iepērkoties internetā, nav noteikti papildu ierobežojumi.

Pārtikas, medikamentu un citu preču krājumi Latvijas tirdzniecības vietās un noliktavās ir pietiekami, tādēļ nav nepieciešamības iegādāties krājumus ilgstošam laika posmam.

Jāņem vērā, ka no 21. decembra līdz 11. janvārim klātienē būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi. Klātienē var sniegt pakalpojumus, kuru sniegšanai nav tieša kontakta starp pakalpojuma sniedzēju un saņēmēji. Klātienes pakalpojuma sniegšanas laikā kontakts nedrīkst pārsniegt 15 minūtes un visiem klātesošajiem jālieto sejas maska.

Klātienes pakalpojumi, bez kuriem var iztikt trīs nedēļas, ir aizliegti, to skaitā skaistumkopšanas, pīrsinga, tetovēšanas, fotosesijas, izklaides un labsajūtas (SPA, pirtis, spēļu zāles u.tml.) pakalpojumi.

Uzņēmējiem un strādājošajiem, kuru darbību ietekmē Covid-19 pandēmija, ir iespēja pieteikties gan dīkstāves atbalstam, gan algu subsīdijām nepilna laika darbiniekiem, gan pašnodarbinātajiem un patentmaksas maksātājiem.

Detalizēta informācija par drošības pasākumiem būs pieejama tīmekļvietnē www.covid19.gov.lv pēc Ministru kabineta rīkojuma Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” grozījumu spēkā stāšanās. Šobrīd detalizēta informācija pieejama Veselības ministrijas sagatavotajā ziņā un Ekonomikas ministrijas sagatavotajā materiālā

Dalīties:

Aicina darbā Aizputes pilsētas bibliotēkas Cīravas pagasta bibliotēkas vadītāju

Aicina darbā Aizputes pilsētas bibliotēkas Cīravas pagasta bibliotēkas vadītāju

Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze, kods pēc profesiju klasifikatora 1349 32.

Prasības pretendentiem:

🔹Augstākā profesionālā izglītība bibliotēku vai augstākā izglītība citā jomā un profesionālā kvalifikācija bibliotēku jomā (tiks uzskatīta par priekšrocību);
🔹Darba pieredze bibliotekārajā darbā vai darbā ar klientu apkalpošanu, vai darbā ar bērniem (tiks uzskatīta par priekšrocību);
🔹Teicamas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju lietošanas iemaņas;
🔹Informācijas iegūšanas un analīzes prasmes;
🔹Precizitāte;
🔹Labas sadarbības veidošanas un komunikācijas prasmes;
🔹Pozitīva attieksme pret darbu, klientiem un kolēģiem;
🔹Prasme uzstāties auditorijas priekšā;
🔹Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī.

Galvenie amata pienākumi:

🔹Plānot un vadīt pagasta bibliotēkas darbu;
🔹Sagatavot gada plānu, ceturkšņa plānus, gada atskaiti;
🔹Nodrošināt operatīvus un kvalitatīvus vietējai sabiedrībai atbilstošus pakalpojumus;
🔹Plānot un organizēt dažādas aktivitātes un pasākumus lietotāju piesaistīšanai un lasīšanas veicināšanai dažādām vecuma grupām;
🔹Organizēt sadarbību ar izglītības iestādēm;
🔹Veicināt inovatīvu pakalpojumu ieviešanu;
🔹Veidot bibliotēkas krājumu atbilstoši bibliotēkas komplektēšanas politikas vadlīnijām;
🔹Veikt krājuma komplektēšanu un lasītāju apkalpošanu Bibliotēkas informācijas sistēmā “Alise”;
🔹Atbildēt par iestādes informācijas resursu kvalitatīvu apstrādi un izmantošanu;
🔹Rūpēties par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju ieviešanu un attīstību;
🔹Sniegt apmeklētājiem konsultācijas informācijas meklēšanā un komunikāciju tehnoloģiju izmantošanā;
🔹Veikt novadpētniecības darbu – vākt, sistematizēt un popularizēt materiālus par pagasta un bibliotēkas vēsturi;
🔹Popularizēt bibliotēkas sniegtos pakalpojumus sociālajos tīklos.

Piedāvājam:

✅Atalgojumu 560,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas;
✅Profesionālās kompetences pilnveides iespējas;
✅Interesantu un dinamisku darbu;
✅Drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi;
✅Sociālās garantijas.

Iesniedzamie dokumenti:

✅Motivācijas vēstule;
✅Pretendenta dzīves apraksts;
✅Izglītību apliecinošu dokumentu kopijas.

Darba sākšanas datums – 2020.gada 1.decembris.

Dokumenti iesniedzami ar norādi “Pieteikums vakancei – Cīravas pagasta bibliotēkas vadītājs” Aizputes novada domē, Atmodas ielā 22, Aizputē, Klientu apkalpošanas centrā vai nosūtāmi elektroniski uz e-pasta adresi dome@aizpute.lv līdz 2020.gada 16.novembra plkst. 16:30.

Tālrunis uzziņai 25182193. 

Dalīties:

GODINĀSIM MŪSU CILVĒKUS

Godināsim mūsu cilvēkus

 

14.novembrī – Cīravas kultūras namā, Valsts svētku svinīgā pasākumā tiks pasniegti

Cīravas pagasta pārvaldes apbalvojumi mūsu pagasta ļaudīm.

Cīravas pagasta pārvaldes apbalvojumu pasniegšanas mērķis ir:

1) rosināt Aizputes novada Cīravas pagasta iedzīvotājus un iedzīvotāju grupu, dažādu biedrību un organizāciju, iestāžu un uzņēmumu darbiniekus strādāt aktīvi un radoši pagasta attīstībai, iesaistīties pagasta sabiedriskās dzīves norisēs, kā arī dot lielāku ieguldījumu Cīravas pagasta izaugsmē, pozitīva tēla veidošanā.

2) izteikt Cīravas pagasta pārvaldes pateicību par sasniegumiem dažādās nozarēs un par nozīmīgu ieguldījumu pagasta attīstībā.

Apbalvojumi var tik piešķirti šādās nominācijās: Izglītībā, kultūrā, sportā, tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā un sociālā aprūpē, sabiedriskajā darbībā un par mūža ieguldījumu Cīravas pagastā, kā arī citā neminētā jomā.

Lai pieteiktu savu kandidātu ir jāizpilda pieteikuma anketa. Anketas pieejamas Cīravas pagasta pārvaldē un tās mājaslapā www.cirava.lv, Cīravas pagasta bibliotēkā, Cīravas kultūras namā, Dzērves Saieta namā.

Anketas var iesniegt Cīravas pagasta pārvaldē, Cīravas pagasta bibliotēkā, Cīravas kultūras namā, Dzērves Saieta namā, e–pastā: padome@cirava.lv

Ar pilnu noteikumu nolikumu var iepazīties Cīravas pagasta pārvaldes mājas lapā www.cirava.lv

Ierosinājumus par apbalvojumu piešķiršanu var iesniegt līdz 2020. gada 31.oktobrim.

Aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un godināsim tos mūsu cilvēkus, kuri veic nesavtīgu darbu Cīravas sabiedrības un pagasta labā ar patiesu prieku un mīlestību!

Nolikums 2020

Pieteikuma anketa

 

Dalīties:

Ar autortiesībām aizsargāts attēls