Ievēlēti pilsētu un pagastu pārvaldnieki

Dienvidkurzemes novada domes sēdē, kas notika 30. septembrī Grobiņas pagasta Robežniekos, deputāti, aizklāti balsojot atsevišķi par katru pretendentu, ievēlēja pilsētu un pagastu pārvalžu vadītājus.

Vadoties no attiecīgās administratīvās teritorijas platības, kā arī citiem parametriem, daļai no pārvalžu vadītājiem uzticēta atbildība par vienu pilsētu vai pagastu, savukārt citos gadījumos izveidotas pārvalžu apvienības. Atgādināsim, ka Dienvidkurzemes novadu veido 31 administratīvā vienība – piecas pilsētas un 26 pagasti.

Iepazīstinām ar ievēlētajiem pilsētu un pagastu pārvalžu vadītājiem:
Bārtas un Kalētu pagastu apvienības pārvalde – vadītājs Ģirts Laugalis,
Dunikas un Rucavas pagastu apvienības pārvalde – vadītāja Agija Kaunese,
Gramzdas un Virgas pagastu apvienības pārvalde – vadītāja Daiga Egle,
Nīcas un Otaņķu pagastu apvienības pārvalde – vadītāja Anda Veidele,
Sakas pagasta un Pāvilostas pilsētas apvienības pārvalde – vadītājs Arvils Jurķelis,
Medzes pagasta pārvalde – vadītāja Ilga Heinacka,
Priekules pagasta un Priekules pilsētas apvienības pārvalde – vadītājs Andris Razma,
Aizputes un Cīravas pagastu apvienības pārvalde – vadītājs Andris Petrovics,
Kazdangas un Lažas pagastu apvienības pārvalde – vadītājs Jānis Tīmanis,
Grobiņas un Gaviezes pagastu apvienības pārvalde – vadītājs Jānis Cipriķis,
Embūtes un Kalvenes pagastu apvienības pārvalde – vadītājs Oļegs Jurjevs,
Dunalkas, Vecpils, Durbes, Tadaiķu pagastu un Durbes pilsētas apvienības pārvalde – vadītājs Vilnis Kārkliņš,
Bunkas pagasta pārvalde – vadītājs Nikolajs Afanasjevs,
Vērgales pagasta pārvalde – vadītājs Vita Cielava.
Vaiņodes pagasta pārvalde – vadītājs Mārtiņš Mikāls,
Grobiņas pilsētas pārvalde – vadītājs Juris Dabars,
Aizputes pilsētas pārvalde – vadītājs Artis Čanders.

Dalīties:

CĪRAVĀ PAR VIENU JAUKU ATPŪTAS VIETU VAIRĀK.

2021.gada sākumā biedrība „Mednieku klubs „Avots”” ( Cīravas pag.) piedalījās Aizputes novada biedrību un nodibinājumu projektu konkursā, iesniedzot un gūstot atbalstu projektam „Mierpilnai atpūtai dabā”. Par projekta mērķi izvirzot sakopt un labiekārtot ~ 200 kvm Dzēkaiņa dīķa krasta teritoriju, izveidojot atpūtas vietu pagasta iedzīvotājiem un viesiem, tā uzlabojot brīvā laika pavadīšanas kvalitāti un iespējas brīvā dabā.

Pēdējos gados viens no visvairāk apmeklētajiem un plašākām ļaužu masām zināmākajiem tūrisma objektiem Aizputes apkārtnē ir Cīravas Mežaparks. Cīravas pagasta pārvalde vienmēr ir strādājusi pie parka taku uzturēšanas kārtībā, domājot par pagasta iedzīvotāju iespējām atpūsties, izstaigāties, sportot brīvā dabā. Tieši domājot par iedzīvotāju atpūtas iespēju dažādošanu divu gadu laikā tapa pirmā tematiskā taka – Bebru taka, kura tika atklāta ejot pārgājienā kopā ar biologu un TV raidījumu vadītāju Māri Olti 2016.gadā. 2018.gadā LEADER projekta ietvaros tapa Skaņā taka ar 5 skaņu radošiem vides objektiem. 2019.gadā ar firmas LESJOFOR labās gribas žestu tika iztīrīta un izveidota Sienāžu taka. Mežaparka labiekārtošanas darbi tika turpināti 2020.gadā LEADER projekta ietvaros ar koka laipas uzstādīšanu Skaņās takas mitrākajā vietā, ar 6 Mežaparka karšu izgatavošanu un izvietošanu krustojumos un 4 tematiskām koka skulptūrām Garajā gaņģī. Projekta ietvaros tika iegādāts un uzstādīts arī apmeklētāju skaitītājs. Lai arī ikdienā redzam, ka Mežaparka apmeklētāju skaits ar katru gadu pieaug, tomēr apmeklētāju skaitītāja rādījumi par pagājušo gadu pārsniedza iztēles robežas – ~ 30 000. Redzot šos lielos skaitļus un aprunājoties ar pagasta iedzīvotājiem sapratām, ka, lai arī labprāt vedam savus viesus pastaigās pa Mežaparku, tā vairs nav vieta, kur mierīgi atpūsties ar ģimeni vai nelielā draugu lokā lūkoties ugunskura liesmās. Sākotnējā iecere par mierīgu atpūtas vietu iedzīvotājiem ir izveidojusies par plaši apmeklētu tūrisma objektu. Līdz ar to arī radās iecere izveidot ģimeniski mājīgu, nelielu atpūtas vietu kaut kur citur. Esam atraduši vietu, kur šo projektu realizēt. Tā ir ~ 200 kvm liela vieta pie Dzēkaiņa dīķa, kur tas pienāk ļoti tuvu ceļam – tieši pretī norādes zīmei Ķintu aka. Šajā vietā jau agrāk ir bijusi neliela atpūtas vieta ar galdu un soliem, kurus tur bija izvietojusi kāda privātpersona – dīķa nomniece. Ar laiku galds ar soliem satrupēja un vieta aizauga ar krūmiem. Pirms gada vai diviem brikšņus pašvaldība likvidēja un vēl mazliet sakopjot un labiekārtojot šeit ir tapusi ne tikai ainaviski skaista vietiņa pie dīķa, bet arī jauka atpūtas vieta ģimenēm ar bērniem, radiem, draugiem vai nelielām kompānijām. Protams, neliedzot iespēju to izmantot arī pagasta viesiem, makšķerniekiem un putnu vērotājiem. Projekta ietvaros biedrība šo vietu ir labiekārtojusi ar drošu ugunskura vietu, galdu un soliem. Tāpat ir izgatavota un uzstādīta koka laipa no kuras var iekāpt laivā vai makšķerēt, vai vienkārši vērot ūdensputnus. Ņemot vērā lielo ūdensputnu populāciju šajā teritorijā, tā ir lieliska iespēja tos vairāk iepazīt.

Interesējoties un apzinot iespējamos darbu veicējus un izmaksas, projekta realizācijā tika iesaistīts vietējais uzņēmums „Termīts – C”. Arī biedrības biedri aktīvi iesaistījās dažādu darbu veikšanā.

Biedrība “Mednieku klubs “Avots””

2021.gada septembrī, Cīravā

Dalīties:

No 9. septembra līdz 28.oktobrim Cīravas pagasta pārvaldes zālē apskatāma Ingas Ozolas fotogrāfiju izstāde “RĪTAUSMĀ”

Visas izstādē skatāmās fotogrāfijas ir fotografētas rītausmā. “Sveicinot sauli no rīta un pavadot vakarā, tā pa īstam apzinies, ka esi daļa no visa: no Visuma, no zemes, kas griežas, un saules, kas silda, dod dzīvību it visam, modina it visu. Būt – dabā, īstā klusumā, kas pilns skaņas un dzīvības, kad ieraugi pirmos saules starus, sajūti rīta rasu – atkal un atkal vari apbrīnot smalkās ūdens pērlītes un atspulgus tajās, noauj kājas iegrimsti dzērveņu purvā un sajūti vaivariņu smaržu, satiec kādu meža iemītnieku – tad sirds sitas gluži vai vienā ritmā…. Nebeidzams ritums un dabas transformācija, zieds atveras saulei, pēc mirkļa jau vīst un tā vietā blakus jaunu dzīvi sāk cits,”savu izvēli par labu fotografēšanai agros rītos pamato Inga Ozola.

Dalīties:

2.septembrī no plkst 20.00 2ANNAS Tūre Cīravā | 2021.g. Apbalvoto Filmu Seanss

2ANNAS ISFF 🏆 apbalvoto filmu seansā Cīravas Dzirnavās piedāvā vērot pēdējo 2 gadu atzītākās festivāla filmas, t.sk. Grand Prix balvu ieguvušo dokumentālo / eksperimentālo filmu “Pēdējā stunda” no 🇦🇷 Argentīnas.
📍 Dzirnavas, Cīrava. Ieeja BEZ MAKSAS.
* Pasākuma apmeklēšana norit saskaņā ar valstī esošajiem ierobežojumiem.
🖥️ Ja zini, ka netiec klātienē, droši rezervē vietu uz Apbalvoto filmu seansu mūsu virtuālajā kinoteātrī – https://watch.eventive.org/2annas
🔵 Happiness / Laime – Best Short Animation
🔵 Sun Dog / Viltus saule – Best Short Fiction
🔵 The Golden Buttons / Zelta pogas – Best Short Documentary
🔵 Places / Guļamrajons – Best Baltic Short
🔵 The Last Hour / Pēdējā stunda – Grand Prix
🔵 RARE BIRD / Rets putns – Best Mid-length
🔵 A lynx in town / Lūsis pilsētā – Audience Award Children
……….
Dalīties:

Jaunieši aicināti pieteikties laivu braucienam AR LAIVU PA TEBRU!

28. un 29. augustā ikviens Dienvidkurzemes novada jaunietis, vecumā no 13 – 18 gadiem, tiek aicināts pieteikties projekta “Trešais bloks” ietvaros organizētajam laivošanas pasākumam “Ar laivu pa Tebru!” . Jaunieši pasākumam var pieteikties līdz 25. augustam, aizpildot pieteikuma anketu.

Projekta ietvaros tiek organizēts pasākums, kas dos iespēju 24 jauniešiem no visa Dienvidkurzemes novada doties 15km garā laivošanas izbraucienā pa Tebras upi. Tiek plāno divi laivošanas izbraucieni – viens 28. augustā, bet otrs – 29. augustā, kur katrā no braucieniem piedalīsies 12 jaunieši. Pasākuma laikā jauniešiem tiks nodrošināts gan transports, gan visi nepieciešamie drošības līdzekļi.
Pasākuma mērķis ir dot jauniešiem iespēju gan pavadīt laiku brīvā dabā, izmēģinot jaunas aktīvās atpūtas iespējas, gan arī ļaut jauniešiem pārbaudīt savu pacietības līmeni, spēju sadarboties komandā un komunikācijas prasmes. Tā būs arī iespēja iepazīties ar citiem sava novada jauniešiem, dibināt kontaktus un iegūt jaunus draugus.

Papildus informācija par pasākumu atrodama IDEJU MĀJAS sociālo tīklu profilos. Pieteikšanās laivu braucienam norisināsies līdz 25. augustam (ieskaitot). Pieteikuma anketa: https://ieej.lv/TRXGh
Jautājumu gadījumā sazināties ar Anci Tīmani (26670756) vai rakstot uz e-pastu [email protected]

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.
Informāciju sagatavoja: Elva Lubāne

Dalīties:

Droša atgriešanās skolā: ieteikumi vecākiem

 Jaunajā mācību gadā izglītības ieguves process visās izglītības pakāpēs tiks organizēts klātienē, ievērojot Covid-19 infekcijas ierobežošanas pamatprincipus – regulāru informēšanu, distancēšanos, higiēnu un personas veselības stāvokļa uzraudzību – to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

VISC un Iglītības ministrija aicina vecākus palīdzēt skolām, skolotājiem, audzinātājām un skolas darbiniekiem sagatavoties jaunajam mācību gadam, skaidrojot būtiskākos aspektus, kas saistīti ar atgriešanos skolā!
Visi atgriešanās nosacījumi pieejami: https://www.izm.gov.lv/…/jauno-macibu-gadu-klatiene…

Dalīties:

6. un 7. augustā arī Cīravas pagastā mēbeļu audzētavā Forest Designed norisināsies lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” rīkotā akcija “Māju kafejnīcu dienas”.

6.augustā 16:00 – 18:00 viesosimies Māju kafejnīcu dienās mēbeļu audzētavā Forest Designed ????

MEŽA FEJA AICINA ĢIMENES AR BĒRNIEM UZ PRIECĪGU PĒCPUSDIENU????‍♀️????

????Rotaļu placis
????Seju apgleznošana
????cukura vate
????milzu burbuļi
Un citi prieki, kā arī garda maltīte MEŽA DIZAINA DĀRZS mājas kafejnīcā ????

Šī vasara ir fantastiska ar savām rekordkarstajām dienām & tropiskajām naktīm, ar ilgi gaidītajām vēsajām vēja plūsmām & oranžā pilnmēness lēktiem, un arī ar mūsu dārza pirmo plaukšanu, augšanu, mežonīgo griešanos, vīšanos un veidošanos????
Un tieši tāpēc gaidīsim Tevi 7. augustā plkst. 19:00
Greg John brīvdabas koncertā
MEŽA DIZAINA DĀRZĀ!
Dalīties:

Ar autortiesībām aizsargāts attēls