Sporta aktualitātes Cīravā decembrī

Cīrava – Čempioni.

Novembrī un Decembrī notika Aizputes novada atklātais čempionāts telpu futbolā. Sākumā sešas komandas izspēlēja divu riņķu turnīru, pēc kura rezultātiem notika izslēgšanas spēles. Uzreiz pusfināla iekļuva divas labākās komandas no  turnīra – Cīrava ar 22. punktiem un Pāvilosta ar 21.punktu.

Izslēgšanas turnīra ceturtdaļfinālā Apriķi ar 5-1 pieveica Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas reģionālās struktūrvienības komandu, bet Dunalka ar 7-1 sagrāva Rokasbirzi. Pusfinālā Cīrava ar 7-4 pieveica Apriķus, bet Dunalka  ar 3-2 bija pārāka par Pāvilostu, kurai regulārajā turnīrā abas reizes zaudēja. Spēlē par trešo vietu Pāvilosta pēcspēles soda sitienos ar 3-2 uzvarēja Apriķus. Finālā Cīrava ar 7-4 pārliecinoši pieveica Dunalku, kurai regulārajā turnīrā abas spēlēs zaudēja, kuras bija arī vienīgās neveiksmes.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Rignārs Zvirbulis no Cīravas komandas – 28 vārti. Otrā un trešā vietā dunalcnieki –  Jānis Stonis – 20 un Markuss Lagzdiņš – 18 vārti. No Cīravas vēl labāko vārtu guvēju sarakstā iekļuva – Renalts Freimanis (17 ), Juris Kļava (8 ), Kaspars Gutmanis ( 5 ), Helvijs Vīgriezis ( 4 ), Roberts Figoriņš ( 3 ), Elvis Ašmanis ( 3 ).

Ziemassvētku kauss.

25.decembrī Cīravā notika Aizputes un Cīravas pagastu rīkotais Ziemassvētku kausa izcīņas turnīrs telpu futbolā. Piedalījās piecas komandas. Uzvarot visās spēlēs, skaisto kausu izcīnīja komanda no Ventspils – Depo 14. Sudraba medaļas ieguva Cīravas, bet bronzas godalgas – Pāvilostas izlases. Tālākā vietās Rokasbirzs un Dunalkas komandas. Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts Ivo Lākutis no Rokasbirzs. Rezultatīvāko spēlētāju balvas ieguva ventspilnieks Aleksejs Keisels ( 9 vārti ) un Jānis Freimanis no Cīravas komandas ( 7 vārti ). Spēļu rezultāti – Ventspils uzvarēja Cīravu ar 8-5, Dunalku ar 7-6, Rokasbirzi ar 3-1, Pāvilostu ar 4-0. Cīrava uzvarēja Rokasbirzi ar 7-4, Pāvilostu ar 4-2, Dunalku ar 3-0. Pāvilosta ar 2-1 uzvarēja Dunalku un cīnījās neizšķirti ar Rokasbirzi 1-1. Rokasbirzs – Dunalka 2-2.

Zolīte.

Šogad jau 21. Reizi notika Cīravas Ziemassvētku ceļojošā kausa izcīņa zolītē. Piedalījās 11 dalībnieki.  Ceļojošo kausu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Arnis Akots ( 31 p.  +52 ). Tālākās godalgotās vietās – Egils Rūtenbergs ( 28 p. +46 ), Juris Kļava ( 27 p. + 22 ), Mārtiņš Alfuss ( 23 p. +55 ).

RIČU – RAČU.

Decembrī Cīravā notika Ziemassvētku ceļojošā kausa izcīņa spēlē Riču – Raču, kas vienlaicīgi bija arī 10. Noslēdzošā kārta 2018. gada čempionātam.

Vienpadsmit dalībnieku konkurencē,  ar izcīnītiem 22. Punktiem, Ziemassvētku kausu uz gadu glabāšanā ieguva Maija Pētersone. Nākošajās  gadalgotajās  vietās  ierindojās Inga Liebus un Haralds Dobelis.

 1. gada Cīravas pagasta čempionātā uzvarēja liepājnieks Uldis Dobelis ( 162 p.). Sudraba medaļa iepriekšējā gada uzvarētājai Lindai Liepiņai ( 156 p. ), bet bronzas godalga Spodrai Dīķei ( 154 p. ). Tālākajās vietās – E.Rūtenbergs ( 152 p. ), Kr. Zaharāne ( 140 p. ),  S.Štrāle (136 p. ), M.Pētersone ( 134 p. ), R.Bērziņš ( 126 p. ), M.Dobele ( 114 p. ), L.Šukuleja ( 114 p. ), I.Liebus ( 112 p. ), H.Dobelis ( 112 p. ).

Noslēgumā tika atzīmēti spēlētāji dažādās Riču – Raču nominācijās. Visvairāk reižu pretiniekus kāva – U.Dobelis ( 601 reizi ), E.Rūtenbergs ( 442 ), L.Liepiņa ( 430 ). Visvairāk reižu tika kauti – U.Dobelis ( 521 ), E.Rūtenbergs ( 429 ), Kr. Zaharāne ( 415 ).Vismazāk savus pretiniekus kāva M.Pētersone,M.Dobele un S.Dīķe.Visvairāk ( 28 punktus ) kādā no kārtām izcīnīja S.Štrāle. Ar 26. Puktiem sekoja Kr.Zaharāne un R.Bērziņš.  Triju ceļojošo kausu izcīņās vislabāk veicās U.Dobelim, L.Liepiņai un M.Dobelei.

 

Cīravas sporta metodiķis – E.Rūtenbergs.

Dalīties:

IZBRAUKUMA OPTIKA

RĪGAS IZBRAUKUMA OPTIKA

Speciāls piedāvājums

BEZMAKSAS REDZES PĀRBAUDE

Redzi pārbaudam ar rokas  NIDEK ARK-30 Autorefraktometru/Keratomtru. Klientu briļļu lēcu stiprumu nosaka ar GL-7000B auto lensmetru.

ACU  SPIEDIENA  MĒRĪŠANA TIKAI  5€ !!!(glaukomos un kataraktas profilaktikai  rekomendējams acu spiedienu pārbaudīt vienu reizi gadā).

Acu spiedienu mēra ar bez kontakta Reichart PT100 portable NCT tonometru.

IESPĒJA IEGĀDĀTIES BRILLES:

 • BRILLES PĒC PASŪTĪJUMA !  SAULES  BRILLES  !
 • AR MŪSU  RECEPTI  BRIĻĻU  RĀMĪŠI  AR  LABĀM  ATLAIDĒM !
 • BEZMAKSAS KURJERS  UN  ĀTRA  PIEGĀDE  !
 • ĒRTI UN  KVALITATĪVI  !

PĀRBAUDE NOTIKS:  16. JANVĀRĪ , 2019 , 12.30

 • CĪRAVA
 • KULTŪRAS NAMĀ
 • Reģistrēties: Darba dienās no 09.00-16.00
 • Sestdienās no 11.00-14.00 28790980
Dalīties:

PAZIŅOJUMS: Svētdienas skolas kārtējā nodarbība un Sv. skolas Ziemassvētku eglīte notiks

PAZIŅOJUMS:
Svētdienas skolas kārtējā nodarbība un Sv. skolas Ziemassvētku eglīte notiks 29.12.plkst.12.00

“ Cik brīnišķīga, Kungs, ir Tava žēlastība! Cilvēku bērni nāk pie Tevis un glābjas tavu spārnu pavēnī! Viņi mielojas
pie Tava nama labumiem, Tu viņus dzirdini no Sava prieka strauta. Jo pie Tevis ir dzīvības avots, un Tav gaismā
mēs redzam gaismu. Izplet Savu žēlastību pār tiem, kas Tevi pazīst, un Savu taisnību pār tiem, kam skaidra sirds! “

(Psalmi 36: 8-11 )

Tas ir Ziemassvētku prieks, ko Dievs mums dāvina. Ziemassvētki ir sirds svētki.
Ziemassvētki skar mūs daudz personīgāk. Tie mūs mudina atklāt Kristu, tas nozīmē –
atklāt pašam sevi un kļūt par tiem, par ko būtībā mēs esam dzimuši.
Mēs varam dāvināt Ziemassvētku prieku Dievam. Atcerēsimies, ka esam Dieva
bērni. Kad bērns ir pazudis, vecāku sāpes un nemiers ir neaprakstāms, domājot par to, ka
viņš ir tur – ārā, tumsā un aukstumā, kur viņu apdraud dažādas briesmas. Viņi dodas to
meklēt. Dieva nemiers un sāpes par mums, viņa mīļajiem, briesmu tumsā pazudušajiem
bērniem, lika viņam nākt pasaulē mūs meklēt. Dievs mīl mūs katru, ikvienu ar savu lielo
beznosacījuma mīlestību, lai Tevi nesabiedētu un nesatrauktu, Viņš nāk šajā pasaulē kā
bērns. Ziemassvētki ir Dieva lielā glābšanas misija!
Jēzus mācīja ļaudis, tiem kalpoja, dziedināja viņu vainas, uzņēmās mūsu grēkus un
atdeva sevi par izpirkuma maksu, lai darītu Tevi par Dieva bērnu debesīs. Lai tas liek
mums pārdomāt arī to, cik nozīmīga ir mūsu zemes dzīve, cik dārgs ir katrs tās mirklis.
Šogad varam iepriecināt savus tuvākos, liekot Ziemassvētku dāvanu svaru kausos
pretī sevi pašu. Iepazīt tuvāk savus bērnus, savus vecākus, brāļus, māsas, draugus.
Sargājot, cits citu no vientulības un sirdssāpēm. Kaut arī jūs esat kopā daudzus gadus, var
pienākt brīdis, kad tie liksies kā īsi mirkļi un jums būs žēl, ka to ir bijis tik maz. Mīlēsim
viens otru ar tādu mīlestību, kā mūs mīl Mūsu Tēvs.
Vēlam gaišus, ģimeniskus un svētītus Kristus dzimšanas svētkus!

Svētdienas skolas skolotājas:
Megija Krieviņa un Signe Paula

Dalīties:

Cīravas čempionāts zolītē

Ar decembra mēnesī sākās  atklātais Cīravas pagasta čempionāts zolītē. Čempionāts noritēs no decembra līdz aprīlim, izspēlējot sešas kārtas, no kurām katram dalībniekam vērtēs piecas labākās.

Pirmajā kārtā pirmājā vietā Dairis Draugs ( Cīrava 26 p. + 94).

Tālākās godalgotās vietās Ivars Bražis ( Aizpute 25 p. + 53),

Raitis Auziņš  ( Apriķi 25 p. + 47),

Kārlis Fricsons ( Cīrava 24 + 3),

Valdis Odiņš ( Aizpute  22 p. + 14)

un  Vilnis Trumsiņš ( Apriķi  21 p. – 3).

Otrajā kārtā uzvara Valdim Odiņam (26 p. +40).

Tālāk  Raitis Auziņš ( 24 p. + 61),

Egils Rūtenbergs ( Cīrava  24 p, +57),

Aldis Jansons ( Cīrava 24 p. +54),

Romualds Vaitelis (Apriķi 21 p. +40).

Kopvērtējumā pēc divām kārtā vadībā Raitis Auziņš – 49 punkti, Valdis Odiņš – 48 punkti un Egils Rūtenbergs – 44 punkti.

Dalīties:

CĪRAVAS MEŽAPARKA BEBRU TAKAI LIELAIS JĒKABS

CĪRAVAS MEŽAPARKA BEBRU TAKAI

LIELAIS JĒKABS

 1. novembrī svinīgā gaisotnē Kuldīgā pulcējās tūrisma nozares pārstāvji no visas Kurzemes, lai kopā suminātu apbalvojuma “Lielais Jēkabs” ieguvējus. Katrā no sešām nominācijām konkurenci uzturēja vismaz divi no Liepājas un tuvējo novadu tūrisma uzņēmumiem vai objektiem, un tas vainagojies panākumiem – uz mūspusi ceļo veselas trīs balvas.


Nominācijā “Pārgājienu taka Kurzemē 2018” uzvaru ieguva “Bebru taka” Cīravas mežaparkā, kas atklāta pirms diviem gadiem. Apmēram 3,5 kilometru garumā skaisto dabas skatu cienītāji var vērot Durbes upes krastus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes, kā arī bebru pastrādātos nedarbus. “Bebru taka” labiekārtota ar aktīvās atpūtas elementiem, šūpolēm un skatu platformām.

Par labāko “Dizaina naktsmītni Kurzemē” šogad atzīta Liepājas tirdzniecības kanāla malā esošā viesnīca “Promenade Hotel”, kas nu jau desmit gadu apmeklētājus lutina ar izsmalcinātu dizainu, apvienojot senatnīgo ar mūsdienīgo.

Savukārt kā vērtīgākais “Piedāvājums labsajūtai un veselībai Kurzemē 2018” nosauktas vingrošanas nodarbības Liepājas pludmalē, kas bez maksas ikvienam interesentam sniedz iespēju izkustēties Baltijas jūras krastā.

Nominācijā “Ēdināšanas uzņēmums ar stāstu Kurzemē 2018” uzvarējis “Pilsberģu krogs” Jūrkalnē, kā “Dižais skats Kurzemē 2018” nosaukts skats no kalna “Lemberga hūte” Ventspilī, savukārt labākās “Degustācijas Kurzemē 2018” titulu ieguvusi vīna darītava “Abava” Tukuma novadā.

Kā ik gadu, žūrija apbalvoja cilvēku, kas devis dižu ieguldījumu Kurzemes tūrisma attīstībā. Šogad apbalvojumu saņēma gide Iveta Rīvāne no Ventspils.

 

Publikācija no https://www.liepajniekiem.lv/zinas/kulturvide/kultura/tris-jekabi-no-sesiem-227363

 

Video : https://www.draugiem.lv/tvskrunda/gallery/?pid=453403532

Dalīties:

Pateicība par uzticību mūsu bibliotēkai Latvijas simtgadē

 

Pateicība par uzticību mūsu bibliotēkai Latvijas simtgadē

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, mūsu bibliotēka vēlējās apsveikt savus ilggadējos bibliotēkas lasītājus šajā svētku reizē. Par dāvanām, mums par patīkamu pārsteigumu, parūpējās kuldīdznieks Ivars Freibergs (ar pseidonīmu Jānis Mucenieks), nosūtot bibliotēkai  12 savas grāmatas “Neticamais stāsts par Vārtājas brīnummeiteni jeb Neapmācītā zaldāta piedzīvojumi” eksemplārus.

Freiberga kungs savā grāmatā ir izstāstījis savu dzīves stāstu, tas saistās ar Kazdangas tehnikumu, dienestu armijā un savu dzimto vietu Vārtavu. Īpaša vieta grāmatā ir atvēlēta tiem cilvēkiem, ar kuriem Ivars 1958. gadā kopīgi absolvēja tehnikumu. Katrā grāmatas eksemplāra ir ielīmēta 2018. gada 21. maija publikācija no laikraksta “Kurzemnieks”, kurā Ivars Freiberga dalās savās spilgtākajās Latvijas simtgades atmiņās, daļa mīlestības ir apliecināta arī Cīravai.

Ar grāmatas dāvinājumu par ilggadēju uzticību mūsu bibliotēkai Latvijas simtgades gadā sveicam Lidiju Brašu, Veltu Uželi, Brigitu Špudi, Osvaldu Ķeri, Sigutu Puguli, Baibu Kuļtenko, Ēriku un Ivaru Skreiverus, Mudīti un Haraldu Dobeļus, Māru un Albertu Štrausus, Daci Gūtmani-Vilčinsku un Andri Vilčinski, Regīnu Grundmani un Inesi Prūsi, Dairu un Guntaru Ziediņus.

 

 

Dalīties:

Privatizācijas aģentūra pārdod atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli valsts dzīvokļu īpašumus:

Privatizācijas aģentūra pārdod atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli valsts dzīvokļu īpašumus:

 • 2 “Jaunceltne”, Cīravā, Cīravas pagastā, Aizputes novadā – izsoles sākumcena EUR 1 400.00, nodrošinājums EUR 140.00, izsole 10.01.2019. plkst.10-30;
 • 4 “Jaunceltne”, Cīravā, Cīravas pagastā, Aizputes novadā – izsoles sākumcena EUR 700.00, nodrošinājums EUR 70.00, izsole 10.01.2019. plkst.13-30.

 

Pieteikšanās līdz 20.12.2018. plkst.16-00. Pirmpirkuma tiesīgo personu nav. Izsoles notiek Privatizācijas aģentūrā, Krišjāņa Valdemāra ielā 31, Rīgā. Nodrošinājums jāiemaksā līdz pieteikuma iesniegšanai. Izsoles noteikumi pieejami www.pa.gov.lv/izsoles. Pirkuma apmaksa: tūlītēja samaksa vai nomaksa līdz 5 gadiem. Informācija par apskati – 67021348, 67021413, 67021300.

 

Dalīties:

Godināsim mūsu cilvēkus.

Godināsim mūsu cilvēkus

 

16.novembrī – Cīravas kultūras namā Valsts svētku svinīgā pasākumā tiks pasniegti Cīravas pagasta pārvaldes apbalvojumi pagasta ļaudīm.

Cīravas pagasta pārvaldes apbalvojumu pasniegšanas mērķis ir:

1) rosināt Aizputes  novada Cīravas pagasta iedzīvotājus un iedzīvotāju grupu, dažādu biedrību un organizāciju, iestāžu un uzņēmumu darbiniekus strādāt aktīvi un radoši pagasta attīstībai, iesaistīties pagasta sabiedriskās dzīves norisēs, kā arī dot lielāku ieguldījumu Cīravas pagasta izaugsmē, pozitīva tēla veidošanā.

2) izteikt Cīravas pagasta pārvaldes pateicību par sasniegumiem dažādās nozarēs un par nozīmīgu ieguldījumu pagasta attīstībā.

Apbalvojumi var tik piešķirti šādās nominācijās: Izglītībā, kultūrā, sportā, tautsaimniecībā, veselības aizsardzībā un sociālā aprūpē, sabiedriskajā darbībā un par mūža ieguldījumu  Cīravas pagastā, kā arī citā neminētā jomā.

Lai pieteiktu savu kandidātu ir jāizpilda pieteikuma anketa. Anketas pieejamas  Cīravas pagasta pārvaldē un tās mājaslapā www.cirava.lv, Cīravas pagasta bibliotēkā, Cīravas kultūras namā, Dzērves Saieta namā. Anketas var iesniegt Cīravas pagasta pārvaldē, Cīravas pagasta bibliotēkā, Cīravas kultūras namā, Dzērves Saieta namā, e–pastā: padome@cirava.lv

Anketa—>iesniegums_apbalvojumam

Ar pilnu noteikumu nolikumu var iepazīties Cīravas pagasta pārvaldes mājas lapā www.cirava.lv

Nolikums—> Apbalv not 2018

Ierosinājumus par apbalvojumu  piešķiršanu var iesniegt Cīravas pagasta pārvaldei līdz 2018. gada 20.oktobrim.

Aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un  godināsim tos mūsu cilvēkus, kuri veic nesavtīgu darbu Cīravas sabiedrības un pagasta labā ar patiesu prieku un  mīlestību!

 

Cīravas pagasta pārvalde

Dalīties:

CĪRAVAS SVĒTDIENAS SKOLAS EKSKURSIJA.

CĪRAVAS SVĒTDIENAS SKOLAS EKSKURSIJA.


Par visu esiet pateicīgi! Jo tāda ir Dieva griba Kristū Jēzū attiecībā uz jums. (1.Tes.5:18)

Liels paldies,Cīravas autonomās evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniecei Līgai
Grīnvaldei par atbalstu ekskursijas rīkošanā, kā arī Cīravas draudzei, par finansiālo
atbalstu. Paldies, šoferītim – Harītim, par vizināšanu savā brīvdienā.
Atvainojos tiem bērniem un vecākiem, kuri šoreiz netika ekskursijā, jo vietu skaits bija
ierobežots.
Cīravas autonomās evaņģēliski luteriskās draudzes svētdienas skolas pirmā nodarbība
sākās ar ekskursiju uz Grobiņas pagasta “Purvičiem”, kur apciemojām varenu vīru – Andri
Leimantu. Viņš nav varens augumā, bet garā!
Cilvēks ar vienu roku spēj izdarīt tādus darbus, ka mums atliek pabrīnīties un
sajūsmināties.
Iebraucot, mūs sagaida liels dāliju lauks, kas apbur ar savu krāšņumu un dažādību.
Pajautājot, cik šķirņu ziedu šeit atrodas? Saimnieks atbild: iepriekšējā gadā bija ap 100,
tagad esot vairāk, bet tāda daudzuma šķirošana un skaitīšana ir piņķerīga lieta.
Šogad atklāta baskāju taka,mēs to izmēģināt nevaram, jo ir pārāk dzestrs. Bērni ar
interesi aplūko dažādus kokgriezumus. Visi vēlas foto ar buratīno, sēni, velnu, kaķi, lielo
karoti u.c. Skolēni aplūko mājiņu, kas gatavota no tukšām skārda alus un dzērienu
bundžām. Andris paskaidro,ka tās ir salasītas gar ceļmalu, nākot mājās no veikala.
Skatu piesaista dažādie darba rīki,kas novietoti gar zedeņu žogu. Mūsu bērni konstatē,
ka senie darba rīki, daudziem atrodami arī pašu mājās.
Svētdienas skolas nodarbību veicam pie senā, izvelkamā saimes galda. Mācamies
galda lūgšanu un mēģinām atrast un uzzīmēt skaistāko dālijas ziedu. Laiks aizsteidzas
nemanot, jau mājās braucot, prātojam: kā tik daudz un kā spēkā, cilvēks to visu spēj
paveikt! Tās ir pārdomas mums katram, ikvienam – par to cik daudz mums ir dots!

Dieva svētību visiem vēlot, svētdienas skolas skolotāja – Signe

 

Dalīties:

Ar autortiesībām aizsargāts attēls