• 30. jūlijs, 2018
  • 10:00
  • Cīravas pils parkā uz saliņas

 

Tēlniecības simpozijs “Cīravas parka leģendas”
No 20.-30. jūlijam Cīravas pils parkā norisināsies tēlniecības simpozijs “Cīravas parka leģendas”.Tajā piedalīsies 8 profesionāli un daudzpusīgi Latvijas tēlotājmākslas pārstāvji – Gaits Burvis, Kristaps Andersons, Una Stahovska, Toms Baumanis, Haralds Gerts, Andrejs Rats, Pēteris Brīniņš un Rūdolfs Janovs.
Simpozija laikā no 25.-26. jūlijam plkst. 10.00-16.00 Cīravas Kultūras dzirnavās jebkuram būs iespēja apmeklēt žurnālsita un rakstnieka Paula Bankovska vadītas bezmaksas rakstniecības meistarklases “Es rakstu leģendu”.
 Savukārt 24. jūlijā plkst. 16.00 Cīravas Kultūras dzirnavās varēs piedalīties atvērtā sarunā ar skulptūru autoriem “Radošums vides attīstībā”, kurā būs iespēja uzklausīt mākslinieku uzskatus un pieredzi par mākslas iedarbību uz apkārtējo vidi.
30. jūlijā plkst. 20.00 notiks skulptūru takas atklāšana. Šim vērienīgajam notikumam par godu Cīravas pils parkā uz saliņas uzstāsies latviešu neatkarīgās mūzikas dziedātāja un dziesmu autore Helēna Kozlova.
Tēlniecības simpozija laikā 19. gadsimta kultūrvēsturiskā Cīravas pils parkā tiks radīta koka skulptūru taka, kas sevī ietvers 7 brīvi pieejamus mākslas darbus. Koka skulptūras tiks veidotas no vējā aplauztiem un izkaltušiem ošiem, nemainot to dabisko novietojumu. Šāda koncepcija ļaus šiem savu laiku nokalpojušiem kokiem piešķirt ‘’jaunu dzīvību”, kas kalpos kā atjaunotnes simbols tiem, kas šo seno parku apmeklēs. Osis skandināvu mitoloģijā ir pasaules, dzīvības un likteņkoks. Šī simbolika tiks ietverta skulptūrās, atveidojot mītiskus tēlus.
Simpozija laikā jebkurš ir aicināts apmeklēt parku un vērot koka skulptūru tapšanas procesu.

 

Vairāk info: citaabra.lv
Tēlniecības simpoziju organizē: Biedrība “Cita Abra”
Finansiāli atbalsta: Kurzemes plānošanas reģions, Aizputes novada dome, Cīravas Senlietu krātuve – tūrisma informācijas punkts, Cīravas pagasta pārvalde, SIA “PxB”, Cīravas pils īpašnieks Davide Degli Esposti.
Dalīties:

Vēl nav pievienots neviens komentārs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauciņi ir atzīmēti ar (*).

Ar autortiesībām aizsargāts attēls