• 21. jūnijs, 2017
  • 21:00
  • Cīravas pils parkā uz saliņas

Biedrība “Cita Abra” aicina  ik vienu 21.jūnijā 21:00 pulcēties  Cīravas pils parkā uz salas, lai kopā vienotos “Saulgriežu rituālā”, stiprinot tradīcijas, dzīvesziņu un kopā uzņemot dabas enerģētisko spēku.

“Saulgriežu rituāls” atšķirībā no lielajiem “Saulgriežu sagaidīšanas svētkiem” ir uz tuvību un intimitāti vērsts notikums, kas darba dienas vakarā dod iespēju mūzikas, dabas un uguns pavadībā kopīgi aizvadīt gada garāko dienu, lai sveiktu un godinātu izmaiņas dabā un sevī.

Arī šogad “Saulgriežu rituālu” veido talantīgi, sirds-atvērti un enerģētiski spēcīgi latviešu mūziķi: brīvās balss improvizācijas māksliniece Dana Indāne, kas kopā ar Arti Kantišejevu ar balss satrpniecību atveido dažādus mūzikas instrumentus un dabas skaņas, apvienojot tās ar tuviešu rīkles dziedāšanu un ievijot latviešu tautas dainu dziedājumus. Laima Jansone un DJ Monsta, kuru koncerta kompozicionāli muzikālais stāsts ir saruna ar Zemi – mūsu zemi Latviju, par tās dabas skaņām un tautas mūziku. Leila Alijeva – dzimusi Līvānos latvietes un azerbaidžāņa ģimenē, Azerbadžānas Nacionālajā konservatorijā  apguvusi mugam dziedāšanu. Leilas uzvedumu spilgtu padara unikālā balss un tas, kas vijas tai cauri – viņas pašas asins balss. Leilas izpildījumā skan gan Ziemeļnieku skarbums, vienkāršība un klusais liriskums, gan Austrumu ilgas, samtainums un spēks. Grupa “Zāle”, kuras mūzikai raksturīgs daudzslāņains skanējums, kam pamatā ir atmiņā paliekoša melodija, ausij tīkama vokāla harmonija, kas apaudzēta ar neierastu mūzikas instrumentu apvienojumu. Saulgriežu rituālu pusnaktī noslēdz uguns rituāls, kuru vada Ernests Medenis un viņa draugi – uguns aizdegšana, uguns svētīšana un godināšana, uguns barošana (ziedošana). Rituāls notiek dūdu, kokles, vargana, bungu pavadījumā ar dziesmām un rotaļām. Uguns rituāls vasaras saulgriežos ir visas Jāņu dienas kulminējošais mirklis– kā ļaužu sapulcinātājs ap sevi, kā attīrītājs un šķīstītājs, kā radīšanas un iznīcināšanas spēks, saules aizvietotājs un gaismas devējs visīsākajā naktī.

No sirds gaidām ik katru kopējas enerģijas veidošanā, attīrīšanā un stiprināšanā.

“Saulgriežu rituālu” organizē kultūras un mākslas biedrība “Cita Abra” ar Cīravas Pagasta pārvaldes, Cīravas Kultūras nama un SIA “PXB” atbalstu.

Dalīties:

Vēl nav pievienots neviens komentārs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauciņi ir atzīmēti ar (*).

Ar autortiesībām aizsargāts attēls