• 15. marts, 2018
  • 18:00
  • Cīravas kultūras nams

“Nameja gredzens”

Režisors Aigars Grauba, 150’, Latvija, 2018

Kinoteātros Latvijā no 2018. gada 17. janvāra.

Filma “Nameja gredzens” ir leģenda par 13. gadsimtu, kad bagātās un varenās baltu pagānu zemes kļūst par iekārojamu mērķi Romai. Īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. Pieredzes trūkumam un nodevībai Namejs liek pretī drosmi. Vai Namejs un viņa tauta kļūs par leģendu?

“Nameja gredzens” runā par vērtībām, ko svarīgi apzināties ikvienam. Tās veido mūsu nacionālo pašapziņu un izceļ unikālo brīvības kodu, ar ko varam lepoties. Filma nav vēsturiska rekonstrukcija, bet asu piedzīvojumu pilna leģenda.

Filma ir angļu valodā ar tulkojumu (voice over) divās balsīs latviski (Ierunāšusi Artis Drozdovs un Baiba Broka).

 

Lomās: Edvin Endre – Namejs (Zviedrija), James Bloor – Maksis (Lielbritānija), Aiste Dirziute – Lauga(Lietuva), Ivo Martinsons – Valdis, Andris Keišs – Ūlups, Artūrs Skrastiņš – pāvests, Dainis Grūbe – Pihto, Egons Dombrovskis – Viesturs, Elīna Vāne – Rāma, Gints Andžāns – Sakens, Lauris Dzelzītis – Lemme, Jānis Āmanis – Fulke, Kaspars Kārkliņš – Arko, Toms Auniņš – Daugulis, Kaspars Zāle – Birre, Anete Berķe – Gilla, Maija Ozoliņa-Arvena – Sigi, Ieva Aleksandrova-Eklone – Ūlupa sieva, Igors Šegelovskis – mūks, Juris Žagars – Traidenis u.c.

Filmas Facebook profils: https://www.facebook.com/namejagredzens/?ref=bookmarks

 

Filma ir angļu valodā ar tulkojumu (voice over) divās balsīs latviski.

Līdz 12 g.v. – neiesakām (filmā ir daudz kauju ainu)

Dalīties:

Vēl nav pievienots neviens komentārs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauciņi ir atzīmēti ar (*).

Ar autortiesībām aizsargāts attēls