• 20. augusts, 2020
  • 14:00
  • Cīravas pagasta pārvaldes zālē

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cīravas bibliotēka aicina uz grāmatas atvēršanas svētkiem

Cīravas bibliotēkā 20. augustā plkst. 14.00 notiks grāmatas “Sieviete, kura maina likteņus” atvēršanas svētki. Lasītajiem būs iespēja tikties ar grāmatas autori Ingu Jērumu, Cīravas draudzes mācītāju Rudīti Losāni, par pasākuma muzikālo noskaņu rūpēsies ģitāriste Rovena Šellija.

Žurnālistei un rakstniecei Ingai Jērumai šī ir astoņpadsmitā grāmata (dažas izdotas ar pseidonīmu Margarita Grietēna). Grāmatas izdevumā autore stāsta, ka rakstīt par Rudīti Losāni viņu visvairāk motivēja tas grūtais, bet svētīgais darbs, no kapelāne jau ilgus gadus veic sieviešu cietumā.

Daudzi Latvijā un ārpus tās robežām Rudīti Losāni pazīst kā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas mācītāju, viņa kalpo Cīravas draudzē. Jau deviņpadsmit gadus ir kapelāne Iļģuciema cietumā, izveidojusi un vada resocializācijas programmu “Mirjama”, kas notiesātajām sievietēm paver garīgos un kultūras apvāršņus un palīdz atrast savu vietu sabiedrībā pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma. Par sekmīgu programmas īstenošanu Rudīte Losāne ir saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

Rudīte Losāne ir arī dzejniece, viņai izdoti četri dzejas krājumi. Savā dzejā viņa runā pa sievietes dvēseles dziļākajiem pārdzīvojumiem, par savu pasaules redzējumu un ceļu cauri ciešanām pie Dieva. Ar viņas tekstiem komponētas dziesmas, kuras izpilda gan solisti, gan kori, veidotas daudzas literāri muzikālas programmas.

Par savas dzīves kredo Rudīte Losāne ir izvēlējusies Bībeles citātu no Pāvila vēstules efeziešiem 2. nod. 8.-10. p. “Jo žēlastībā jūs esat izglābti caur ticību, tas nenāk no jums, tā ir Dieva dāvana, tas nav arī no darbiem, lai kāds nesāk dižoties. Mēs paši esam viņa darinājums, Kristū Jēzū radīti labiem darbiem, kurus Dievs iepriekš sagatavojis, lai mēs tajos dzīvotu.”

Ingas Jērumas grāmata “Sieviete, kura maina likteņus” lasītājiem ieejam mūsu bibliotēkā. Tikšanās reizē 20. augustā grāmatu varēs iegadāties un saņemt mūsu viesu autogrāfus. Tā kā valstī vēl aizvien pastāv pandēmijas noteiktais sanitārais protokols, vietu skaits  Cīravas pagasta pārvaldes zālē ir ierobežots. Lūgums interesentiem, kuri vēlas apmeklēt pasākumu, pieteikties bibliotēkā personīgi vai zvanīt pa tel. 29259763 (Anita).

 

Dalīties:

Vēl nav pievienots neviens komentārs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauciņi ir atzīmēti ar (*).

Ar autortiesībām aizsargāts attēls