• 16. aprīlis, 2018
  • 14:00
  • Cīravas Bibliotēka

Cīravā gaidāma interesanta un neparasta fotoizstāde

16.aprīlī plkst.14.00 Cīravas bibliotēkas zālē tiks atklāta saldenieka Ivara Freimaņa personālizstāde “Ceļojums putnu un zvēru pasaulē”.

Personālizstāde “Ceļojums putnu un zvēru pasaulē” ir Ivara Freimaņa pirmā personālizstāde, kurā ietvertas aptuveni četrdesmit fotogrāfijas, kas uzņemtas laikā no 2012. gada līdz 2017. gadam Saldus novadā. Fotoattēlu vienojošā tēma ir dzīvnieki un putni Latvijas dabā.

Lai izveidotu interesantu fotogrāfiju, autors atzīst, ka laba kadra medīšanai svarīgi ir trīs faktori – būt pareizā laikā, objekts, ko fotografēt, un pareiza gaisma. Pa reizei lielu lomu nospēlē arī veiksmes faktors. Bet, lai šie faktori sastaptos vienā veselumā un materializētos kā skaista fotogrāfija, ir jāiet dabā, jāvēro un jābūt milzum lielai pacietībai.  Ar fotogrāfiju palīdzību Ivars Freimanis atklāj savu dabas Vērotāja skatu, jo fotogrāfijas tapušas brīvā dabā un nav montētas. Ivaram patīk fotografēt Latvijas dabu, putnus un zvērus, tās dažādību un mainību. Atrodoties pie dabas, Ivars iemūžinājis daudzus foto kadrus, kas neatkārtojami raksturo Latvijas dabas identitāti, skaistumu un mežonību. Izstādē būs skatāmas krāsainas fotogrāfijas, kurās manāma fotogrāfa raksturīgā pacietības un vērības izpausme, tverot mirkli tajā brīdī, kad dzīvā radība ir izdevīgā vietā un laikā, jo citas izdevības var nebūt! Fotogrāfs uzskata, ka tas reizē ir arī adrenalīns, jo laika nav daudz un  iespējas rodas spontāni.

Ivaram Freimanim fotografēt iepaticies jau jaunības gados. Sākotnēji fotografēšanu apguvis pašmācības ceļā, bet vēlāk zināšanas papildinājis no dažādiem resursiem, lasījis speciālo literatūru par fotografēšanu, kā arī apmeklējis fotogrāfu plenērus un lekcijas. Pirmā foto sesija mežā notikusi 2012. gadā, kad Ivara draugs, kurš ir mednieks, uzaicinājis Ivaru līdzi uz mežu. Papildus savam hobijam, ikdienā Ivars nodarbojas ar automašīnu ģeneratoru un starteru remontēšanu.

Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz 20. maijam.

Dalīties:

Vēl nav pievienots neviens komentārs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauciņi ir atzīmēti ar (*).

Ar autortiesībām aizsargāts attēls