JĀNIS SNEIBIS IZCĪNA 4. VIETU KONKURSA

“JAUNAIS AUTOMEHĀNIĶIS 2019” NACIONĀLAJĀ FINĀLĀ.

Šā gada 12.,13.,14. aprīlī Rīgā, Ķīpsalas izstāžu kompleksā BT1, Kandavas LT Cīravas skolas audzēkņi Jānis Sneibis, Toms Svetlovs un Raivis Almants Lieģis kopā ar labākajiem Latvijas jaunajiem automehāniķiem, profesionālās meistarības konkursa “JAUNAIS AUTOMEHĀNIĶIS 2019” nacionālajā finālā demonstrēja savas prasmes praktisko automobiļu remontu uzdevumu veikšanā.

Atkāpei: No 267 konkursantiem, kas šogad startēja pirmajā kārtā, finālā tika 15 paši labākie no 9 tehnikumiem un viņu vidū trīs mūsu skolas audzēkņi.

Finālā trīs dienas konkursantiem bija katru dienu jāveic pa pieciem  dažādiem praktiskiem uzdevumiem, ar izpildes laika kontroli 45 minūtes. Visus, kopā piecpadsmit uzdevumus bija sagatavojuši un to izpildes kvalitāti vērtēja automobiļu daļu izgatavotājrūpnīcu pārstāvji no dažādām Eiropas valstīm (Polijas, Čehijas, Vācijas, Anglijas, Latvijas). Komunicēšana uzdevumu veikšanas laikā notika angļu valodā. Uzdevumi bija sastādīti ar automobiļu un motociklu motoru sistēmu, transmisijas, balstiekārtas un vadības mehānismu tehniskā stāvokļa pareizu izvērtēšanu un remontu.

 Jaunieši nostartēja godam. Ceturtā kursa audzēknis Jānis Sneibis nacionālajā fināla noslēgumā izcīnīja ļoti augsto 4. vietu. Individuāli Jānis ieguva augstāko novērtējumu rūpnīcas “Continental” darba uzdevumā veicot zobsiksnas nomaiņu VW motoram, par to kā balvu saņēma specinstrumentu komplektu vairāku simtu eiro vērtībā.

            Trešā kursa audzēkņi Toms Svetlovs un Raivis Almants Lieģis izcīnīja attiecīgi 11. vietu un 12. vietu. Abiem puišiem uzdevumus veikt labāk traucēja lielais uztraukums, jo viņi vēl nav bijuši kvalifikācijas praksēs servisos, bet vienalga tika gūta neatsverama pieredze un jaunas zināšanas.

LEPOJAMIES!

Jauniešiem palīdzēja sagatavoties, kā arī visa konkursa laikā atbalstīja

un uzmundrināja skolotājs Agris Braša.

 

Dalīties:

Ar autortiesībām aizsargāts attēls