“Grāmatu starts” bērnu lasītpriekam – jauns projekts Cīravas bibliotēkā

Oktobra vidū PII “Pīlādzītis” audzēkņu grupas “Rūķīši” bērni saviem vecākiem pārnesa mājās neparastu ielūgumu ar pūcītes attēlu, kurā Cīravas bibliotēka aicina mazuļus no 3 gadu vecuma kopā ar vecākiem piedalīties projektā “Grāmatu starts”. Projekts tiek realizēts Latvijas bibliotēkās jau no 2014. gada, bet mūsu bibliotēka tajā piedalās pirmo reizi. “Grāmatu starts” ir lasīšanas veicināšanas programma bērnudārza vecuma bērniem. To radījis LNB Bērnu literatūras centrs, lai veicinātu pašos mazākajos bērnos interesi par lasīšanu un “parādītu ceļu” uz bibliotēku.

Projekta laikā ģimenes, kurās aug bērni vecumā no 3 gadiem, tiek aicinātas uz pirmo tikšanos ar bibliotēku. Ģimenei kopā ar mazuli ierodoties bibliotēkā, to sagaida bibliotekārs un iepazīstina ar bērnu stūrīti un bērna vecumam piemēroto literatūru un izglītojošām spēlēm. Tikšanās noslēgumā katrs bērns saņem “Grāmatu starta” komplektu: mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu – projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopā lasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu. Saņemtā dāvana atgādinās par viesošanos bibliotēkā un aicinās to apmeklēt biežāk.

Par projektu “Grāmatu starts” nozīmīgumu savas domas pauž LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova:””Mēs gribam iepazīstināt ar grāmatām, kas spēj aizraut mūsu bērnus, lai viņi tās lasītu jau no mazotnes nevis tāpēc, ka tā vajag vai pieaugušie tā grib, bet tāpēc, ka tas ir interesanti. Mēs gribam, lai jaunie vecāki atgrieztos bērnībā un kopā ar saviem bērniem piedzīvotu skaistus kopābūšanas brīžus. Bērnus un vecākus visvairāk tuvina kopīga lasīšana un tas ir arī visvienkāršākais veids, kā nodrošināt plašu ceļu izglītībai un kultūrai”

LNB Atbalsta biedrība ir uzņēmusies iniciatīvu par projekta “Grāmatu starts” iedzīvināšanu Latvijas bibliotēkās, līdzekļi piesaistīti, pateicoties ziedotāju atbalstam – cilvēkiem, kuriem rūp, lai augtu zinātkāra, gudra un izglītota jaunā paaudze.  Mūsu bibliotēka ar sadarbības partneru – PII “Pīlādzītis” līdzdalību projektā ir iesaistīti 20 bērnudārza mazuļi un viņu vecāki. Desmit “Grāmata starta” komplektus mēs saņēmām dāvinājumā no  LNB Atbalsta biedrības, bet pārējos iegādājāmies par saviem budžeta līdzekļiem, viena komplekta cena- 25 eiro.

Projektā paredzētas piecas nodarbības ar nosaukumu “Mazo pučūlēnu skola”. Pirmā notiks 31.oktobrī, kad bērni kopā ar vecākiem tiksies ar Lielo Pūci, iepazīsies ar bibliotēku un bērnu rotaļu centru “Gaismiņas”. Projekts noslēgsies maijā ar Mazo pučūlēnu skolas izlaidumu un dāvanu komplekta saņemšanu. Atsevišķa tikšanās paredzēta mazuļu vecākiem, kurā runāsim par bērnu lasītveicināšanu agrīnā un pirmsskolas vecumā, kā arī iepazīstināsim ar šai vecuma grupai piemērotām grāmatām.

Dalīties:

Ar autortiesībām aizsargāts attēls