Dzērves pamatskolas skolotāja Lāsma Jūrmale Lielajos lasīšanas svētkos LNB 10.martā saņēma Bērnu literatūras centra apbalvojumu Lasīšanas vēstnese 2017 Kurzemē. Apsveicam!

Dzērves pamatskolas 1.-4. klašu skolotāju Lāsmu Jūrmali, patiesi, var uzskatīt par Bērnu žūrijas vēstnesi, jo tālajā 2002. gadā kopā ar Cīravas bibliotēkas darbiniekiem tika uzrakstīts pirmais šī projekta pieteikums, lai Cīravas pusē varētu sākties bērnu un jauniešu lasīšanas veicināšanas maratons, kas turpinās vēl aizvien. Jau 16 gadus skolotāja ar savām radošajām idejām un darbošanos prieku ir projektā iesaistījusi nu jau vairāku paaudžu projekta dalībniekus.

Skolotāja Lāsma savā skolā ir iedibinājusi interesantu lasītveicināšanas kustību – lasošās klases. Katru gadu, saņemot audzināšanā mazos pirmklasniekus, skolotāja ar saviem audzēkņiem kļūst par Bērnu žūrijas dalībniekiem. No bibliotēkas tiek paņemtas projekta grāmatas, tās visi kopā klasē skaļi lasa priekšā, novērtē un nobalso par izlasīto. Tā tas notiek gadu no gada, līdz skolēni, 4. klasi beidzot, šķiras no savas audzinātājas. Lasošās klases projektu skolotāja Lāsma realizē jau 12 gadus un ir izaudzinājusi veselas 3 sākumskolas skolēnu paaudzes, kuras labprāt draudzējas ar grāmatu. Bez tam, skolotāja un viņas lasītmīlošie bērni ir aktīvi dažādu pasākumu un konkursu dalībnieki –  gan mūsu pašu bibliotēkā, gan LNB Bērnu literatūras centra lielajos notikumos. Kopīgi esam gājuši karnevāla gājienā, lai modinātu Saulcerīti LNB, piedalījušies Grega festivālā, ar labiem panākumiem startējuši Rainim un Aspazijai veltītajā konkursā.

Esmu priecīga, ka mūsu pagastā aug jauna, aktīva un grāmatu mīloša paaudze, par to PALDIES mūsu skolotājai Lāsmai Jūrmalei.

Dalīties:

Ar autortiesībām aizsargāts attēls