Liepājas Simfoniskais orķestris, festivāla “Rimbenieks” ietvaros muzicēs arī Cīravā

11.jūlijā plkst.20.00

Cīravas pils parkā uz saliņas.

INFORMĀCIJA PASĀKUMA APMEKLĒTĀJIEM:
 
*Apmeklētājiem ieeja ar COVID-19 sertifikātu par vakcināciju vai izslimošanu, negatīvu 48h testu, ātro 6 h antigēna testu, kā arī bērniem līdz 12.g.v bez sertifikāta/testa.
 
* Pārējiem, iespēja staigāt ap saliņu, pa Cīravas veco parku un klausīties koncertu attālināti, veco koku paēnā.
 
Tālrunis uzziņai 25412434 (Santa)
 

Liepājas Simfoniskais orķestris, nākot aizvien tuvāk savam klausītājam un pastiprinot koncertdarbību reģionā, dibina jaunu Dienvidkurzemes festivālu “Rimbenieks”. Saturiski tas pārņems pēdējā desmitgadē veiksmīgi īstenotā festivāla “Liepājas vasara” žanriskās kontūras, savukārt festivāls “Liepājas Vasara” jau nākošgad atgriezīsies savās vēsturiskajās mājās – koncertestrādē “Pūt, vējiņi!”. Par festivāla patronesi ir piekritusi kļūt Eiropas Parlamenta deputāte, bijusī kultūras ministre Dace Melbārde.

Festivāla “Rimbenieks” mērķis ir tuvināt augstvērtīgas mūzikas atskaņojumu cilvēku dzīvesvietai, stiprināt un izglītot novada kopienas, popularizēt latviešu mūziku un veicināt Latvijas apceļošanu, sākot jau no kaimiņu pagasta. Apvienojot kultūrtūrisma un dabas tūrisma aktivitātes, festivāls palīdzēs vēl vairāk iepazīt un iemīlēt mūsu zemi. Festivāla galvenie satura balsti būs kamermūzika, simfoniskā mūzika, simforoks, ērģeļmūzika un vokālsimfoniskā sakrālā mūzika. Nākotnē iespējama festivāla paplašināšanās arī citos mākslas žanru virzienos.
Šogad Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks” nāks klajā ar 12 koncertiem, tas sāksies ar simbolisku koncertu 10.jūlijā Evalda Rimbenieka dzimto Smaižu baznīcā, un noslēgsies ar vērienīgu garīgās mūzikas koncertu 20.augustā Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē. Koncertos uzstāsies Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, diriģenti Gintars Rinkevičs, Māris Sirmais un Guntis Kuzma, solisti Kristīne Balanas, Krišjānis Gaiķis un Jeronimus Miļus, kameransambļi “Kurland Quintet”, Liepājas mežragu kvartets, Gunta Kolerta kvintets, Ērika Kiršfelda trio, kā arī citi mākslinieki. Festivālu rīko Liepājas Simfoniskais orķestris, un tas notiks ik gadus jūlijā un augustā.
Dalīties:

Ar autortiesībām aizsargāts attēls